Arrival Deluxe Edition – CD + DVD plné rarit

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.abbasite.com, Vydáno dne: 02. 07. 2006

Universal konečně odhalil finální podobu reedice alba Arrival a podle všeho se máme skutečně na co těšit!

Jak už jsme vás informovali, luxusní edice alba Arrival, která má vyjít v říjnu letošního roku, se bude skládat ze dvou disků – jednoho CD (vlastní album + 6 bonusů) a jednoho DVD. Už dříve bylo známo, že hlavním lákadlem DVD bude televizní speciál SVT ABBA-Dabba-Dooo!!, ale teď už je jasné, že ani ostatní materiál  nezůstane svou atraktivitou nijak pozadu. Ostatně posuďte sami – tady je popis obsahu celého DVD:
 
1. ABBA-Dabba-Dooo!!

Legendární televizní speciál z listopadu 1976 byl prvním pořadem, který poskytnul hlubší pohled na ABBA fenomén. Obsahuje rozhovory se skupinou a jednotlivými členy. V tomto hodinovém pořadu zaznělo celkem osm písní z alba Arrival – Dancing Queen se objevila v podobě všem známého promo klipu (je to ten, který můžete vidět na DVD The Definitive Collection nebo ABBA Gold), ale klipy k ostatním písním byly natočeny speciálně pro tento program. Pro úplnost dodám, že jde o písně Knowing Me, Knowing You; When I Kissed The Teacher (videoklip je dostupný na DVD The Definitive Collection, ale zde bude v původní verzi s jiným zvukovým mixem); Dum Dum Diddle (live); My Love, My Life; Money, Money, Money; Tiger; Why Did It Have To Be Me (live)
 
2. Dancing Queen

Z německého televizního speciálu The Best Of ABBA / Musikladen Extra z ledna 1976.
 
3. Fernando

Z pořadu Top Of The Pops (duben 1976), obsahuje jiný mix písně.
 
4. Happy Hawaii

Animovaná verze Happy Hawaii se měla původně objevit v plánovaném seriálu kreslených klipů ABBY. Od tohoto projektu se nakonec upustilo, ale naštěstí ne dříve, než byl unikátní klip k Happy Hawaii dokončen.
 
5. Dancing Queen – nahrávání

Raritní záběry z nahrávání nejznámější písně ABBY ve studiu. Ačkoliv některé části se objevily v jiných pořadech, tento výběr bude obsahovat všechny dostupné záběry z natáčení, tak jak byly původně odvysílány ve švédském dokumentu Mr. Trendsetter z roku 1975.
 
6. ABBA v Londýně, listopad 1976
 
Pohled na propagační návštěvu ABBY v Londýně při příležitosti vydání alba Arrival. Jde o kompletní reportáž z této návštěvy v podobě, v jaké byla odvysílána v listopadu 1976 v pořadu Nationwide (od té doby ji nikdo neviděl).
 
7. Úspěch ABBY v roce 1976 – reportáž ze zpráv
 
Tato reportáž zachycuje ABBU na vrcholu jejich slávy v roce 1976. Byla původně odvysílána v Rapportu švédské televize (obdoba našich Událostí) v prosinci 1976.
 
8. – 9. Televizní reklamy na album Arrival
 
Dvě televizní reklamy na album Arrival, odvysílané původně v Británii počátkem roku 1977.
10. Galerie obalů
 
Fotografie obalů alba Arrival a singlů z této desky z celého světa.