Michelle Pfeiffer jako Donna v Mamma Mia?

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.dailymail.co.uk, Vydáno dne: 22. 07. 2006

Jak už jsme zmínili, muzikál Mamma Mia! dostane také filmovou podobu. Producentský tým už je znám a teď se začíná spekulovat i o obsazení hlavních rolí…

Michelle Pfeiffer je údajně horkou kandidátkou na roli "tančící královny" ve filmové verzi Mamma Mia!, která by se měla začít natáčet příští rok. Je sice ještě velmi brzy, ale tato herečka je jednou z několika dam, o kterých se uvažuje jako o představitelkách hlavní role.
 Michelle Pfeiffer
Producentka Judy Craymer, která před několika lety vsadila všechno na jednu kartu, když se pustila do realizace Mamma Mia!, trefila do černého. Muzikál není jen úspěšný… je to prostě fenomén. Ale nemalou částí tajemství úspěchu Mamma Mia! je zdánlivě jednoduchý scénář (autorkou je Catherine Johnson), o který se celá show opírá. Obě dámy – Craymer i Johnson – teď pracují na scénáři pro filmovou verzi a proslýchá se, že Phyllida Lloyd – další klíčová osoba v triumfu jménem Mamma Mia!, která měla na starost režii muzikálu po celém světě (v Londýně se po sedmi letech stále hraje pro zcela vyprodané sály) – usedne do režisérského křesla i příští léto, kdy se začne natáčet film. Rovněž choreograf Anthony Van Laast, zodpovědný za taneční čísla v divadelní verzi, bude spolupracovat i na verzi filmové.
 
Hlavní rolí v muzikálu je role Donny – svobodné matky, která vychovává svou dceru na řeckém ostrově. V době, kdy se dcera připravuje na svou svatbu, objeví se tři muži – a každý z nich by mohl být jejím otcem.
 
Michelle Pfeiffer v nedávné době oživila svou hereckou kariéru romantickou komedií "I Could Never Be Your Woman" a minulý týden dokončila práci na velkolepém akčně‑dobrodružném fantasy filmu Matthew Vaughana "Stardust". Michelle hraje ve filmu zlou čarodějnici. Nebo "tu nejpřitažlivější čarodějnici, jakou jste kdy viděli", jak řekl Matthew Vaughn. V nejbližší době se Michelle objeví i ve filmové adaptaci broadwayského muzikálu Hairspray. Role Donny je dějově bohatá, ale její představitelka musí umět zpívat.
 
Další známá jména, která zazněla v souvislosti s hlavní rolí vedle Michelle Pfeiffer, zahrnují mimo jiné hvězdy jako Kim Basinger, Nicole Kidman a Meryl Streep, která nedávno svým výkonem v "The Devil Wears Prada" dokázala, že se s ní ještě musí počítat.
 
Mezitím Mamma Mia! vydělává miliony týdně po celém světě pro všechny zúčastněné (mimo jiné Judy Craymer, Benny Andersson, Björn Ulvaeus a tvůrčí tým) a kniha o muzikálu nazvaná "How Can I Resist You" se objeví na pultech knihkupectví už tento podzim.