Koncertní verze Kristiny v USA

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.icethesite.com, Vydáno dne: 02. 11. 2007

Plánované uvedení muzikálu Kristina Från Duvemåla je odloženo na neurčito, Američané ale pravděpodobně budou mít možnost příští rok shlédnout dílo v koncertní podobě.

Minulý týden Benny Andersson prozradil deníku Dagens Nyheter, že na podzim 2008 by se v New Yorku mohlo odehrát koncertní představení Kristiny s kompletním hereckým obsazením, sborem a symfonickým orchestrem. Americké publikum tak bude mít možnost vyslechnout hudbu muzikálu, aniž by se podstupovala rizika spojená s uvedením plné divadelní verze. Podle reakcí se pravděpodobně autoři budou rozhodovat, jestli skutečně pustit Kristinu na Broadway nebo případně zorganizovat jen sérii koncertů.

Zdá se, že broadwayské zkoušky z března minulého roku s minimálním hudebním doprovodem daly tvůrčímu týmu šanci propracovat se příběhem až k samému "srdci" Kristiny. Teď s plánovanou orchestrální koncertní verzí Amerika konečně dostane příležitost slyšet hudbu muzikálu v její celé kráse.

Odvolání Carla-Johana Setha (soudí se s Bennym a Björnem o autorská práva k muzikálu - blíže viz články Björn, Benny a Kristina Från Duvemåla znovu u soudu a Spor o Kristinu rozhodnut - pozn. red.) nevidí Benny jako něco, co by mohlo ovlivnit budoucnost Kristiny. Stále je však před autory úkol přepracovat muzikál pro "mimošvédské" posluchače. Na to je ale potřeba čas a v současné chvíli (a vlastně ještě velkou část roku 2008) bude Benny zaměstnán přípravou soundtracku k filmové verzi Mamma Mia!