Nové knihy o skupině ABBA

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.facebook.com, časopis oficiálního ABBA FC, Vydáno dne: 01. 07. 2013

Na příští rok je naplánováno vydání hned dvou autorizovaných knih o naší čtveřici.

První z nich nese název ABBA – The Photo Album a jde o vůbec první oficiální fotografickou knihu o Abbě. Tato čtyřsetstránková publikace bude obsahovat známé i dosud neviděné fotografie od předních profesionálních fotografů své doby a také výběr soukromých fotek.

Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid přispějí předmluvou a komentáři a osobními vzpomínkami, které budou doprovázet 500 klasických, raritních a dříve neviděných záběrů, které budou mapovat počátky skupiny, její založení a růst popularity, mezinárodní průlom na soutěži Eurovize roku 1974 v Brightonu a následnou celosvětovou slávu. Najdeme zde i fotografie nahlížející do sólových kariér jednotlivých členů, včetně muzikálů Chess a Mamma Mia!

Vydavatelem knihy bude Max Ström, fotografie uspořádá cenami ověnčený Bengt Wanselius a autorem doprovodného textu bude Petter Karlsson, jeden z nejtalentovanějších švédských spisovatelů. Společně prošli více než 20 000 fotografií, aby vybrali pro knihu ty nejlepší.

ABBA – The Photo Album vyjde v dubnu 2014, přesně 40 let od vítězství skupiny v soutěži Eurovize v roce 1974 s písní Waterloo.

Druhou knihou rýsující se na obzoru je publikace nazvaná ABBA Visually: Backstage Stories (ABBA vizuálně: Historky ze zákulisí). Autorkou je Ingmarie Halling, kadeřnice a kostymérka skupiny ABBA, která se velkou měrou podílela na realizaci nedávno otevřeného muzea skupiny ABBA ve Stockholmu. Podtitul knihy zní „Participation from Björn, Agnetha, Frida and Benny with their own stories“ (Do knihy přispěli Björn, Agnetha, Frida a Benny svými vlastními historkami).

Kniha bude obsahovat novinové výstřižky a unikátní upomínkové předměty, které Ingmarie nasbírala, a příspěvky od původních muzikantů a spolupracovníků Abby se spoustou osobních momentek.

Měla by vyjít začátkem příštího roku v angličtině a možná i dalších jazycích.