Interview s Fridou a Stigem Andersonem 6. 4. 1974

Autor: Michal <(at)>, Téma: Lidé, Zdroj: www.abbaontv.com, Vydáno dne: 21. 04. 2014

Bezprostředně po vítězství v Eurovizi poskytli Frida se Stigem rozhovor švédské televizi. Interview, které vedl Ulf Gudmunson, se pak vysílalo v televizních zprávách (Rapport) a nyní se objevilo jako bonus na DVD části deluxe reedice alba Waterloo.

Ulf Gudmunson: "Anni-Frid, bylo to nečekané?"

Frida: "Musím říct, že ano. Netroufala bych si ani doufat."

UG: "Ale cítila jste, že tato píseň osloví evropské posluchače?"

F: "Ano, cítila jsem, že máme slušnou šanci. Ale nikdy bych si nepomyslela, že vyhrajeme."

UG: "Co myslíte, že na té písni lidi zaujalo?"

F: "Myslím, že do značné míry to byl její název - Waterloo."

UG: "Stikkane Andersone, vy jste napsal tuto píseň. Proč člověk napíše píseň o Waterloo?"

Stig Anderson: "Když píšete píseň pro Eurovizi, nepíšete pro Švédský trh, ale pro celou Evropu a zbytek světa. První věc, kterou uděláte, je, že zvolíte název, kterému podle vás budou všichni rozumět. Vloni to bylo podobné. Písnička se jmenovala Ring Ring. Ten název byl stejný ve všech jazycích.

UG: "Vloni jste složili píseň o tom, jak si lidé telefonují. Letos o tom, jak 40000 lidí zemřelo. Když to řekneme cynicky..."

SA: "Ano, to bylo hodně cynické. To nebyl náš záměr. Waterloo je známý pojem po celém světě. Představuje něco, co se v minulosti stalo. Nemá to nic společného s umíráním lidí. To je divný způsob, jak na to nahlížet."

UG: "Co vítězství v této soutěži znamená pro Švédsko a švédskou hudební produkci?"

SA: "Zaprvé si myslím, že to znamená hodně pro Švédsko jako turistickou destinaci. Švédsko se o tohle pokoušelo 19 let a soutěžilo v Eurovizi a teď jsme konečně vyhráli. Takže za rok se novináři z celého světa sjedou do Stockholmu."