The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Reklama

abba world revival

Soundman.cz - ozvučení, nahrávání, poradenství, akustická měření

Novinky

09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.

30.11.2014: Nové album BAO v roce 2015

Jsou to už dva roky, co vyšlo poslední CD skupiny Benny Anderssons Orkester, Tomten Har Åkt Hem. Nyní Benny potvrdil, že příští rok na jaře se BAO vrátí do nahrávacího studia. Vzhledem k značnému pracovnímu vytížení však skupina s největší pravděpodobností neuskuteční tradiční letní turné.
• archív novinek •

Galerie

. - 9
.
zobrazení: 2405
známka: 3.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

Archiv původního

Z archivu: ABBA prežíva svoje repete

Vydáno dne 20. 04. 2008 (8712 přečtení)
Tento text vyšel v papírové verzi ABBA The Wonder v roce 1995, a tak také informace v něm obsažené jsou poplatné době jeho vzniku. Na druhou stranu je zajímavé na něj nahlížet z pozice "lidí z budoucnosti" nebo-li "těch, kteří vědí".


Ako žijú členovia slávnej švédskej skupiny ? Ich kariéra síce nebola dlhá, ale doslova závratná. Od roku 1974, keď dve sympatické Švédky so svojimi partnermi vyhrali s pesničkou Waterloo Veľkú cenu Eurovízie, vydali rôzne gramofónové spoločnosti dovedna dvestoštyridsať miliónov platní a cédečiek s ich repertoárom. Roku 1982 sa skupina ABBA rozpadla...

Príbeh Bjórna a Agnethy i Bennyho a Friedy je potvrdením vše­obecne platnej pravdy, že citom človek nerozkáže. Táto štvorica sympatických mladých ľudí na jednej strane uchvacovala milióny poslucháčov svojimi hitmi, no ich osobný život sa postupne napĺňal konfliktmi a neporozumením, po ktorých nasledovali rozchody. Márna bola snaha udržať skupinu ABBA pri živote. Rok 1982 bol po­sledným rokom ich spoločného účinkovania. Skupina prestala po ôsmich rokoch závratnej kariéry existovať.

Ich pesničky zaznievali istý čas na vlnách éteru, platne sa dopredávali a ABBA postupne upadala do zabudnutia. O oživenie ich re­pertoáru sa pred niekoľkými rok­mi pričinila dvojica austrálskych spevákov - transvestitov. „Opráši­li" repertoár ABBY a odrazu hla­sy pôvodných členov slávnej sku­piny znova zaznievali v hudobných programoch svetových rozhla­sových staníc. I keď Bjôm, Ben­ny, Frieda a Agnetha žijú svojím životom mimo šoubiznisu a vôbec sa nepričinili o znovuzrodenie „ABBA mánie".

Tmavovlasá Frieda je dnes man­želkou talianskeho šľachtica a po­volaním úspešného architekta Ruzza Reussa, Bjôrn sa oženil so sympatickou blondínkou Lenou Kallerjovou, ktorá sa vraj nápad­ne podobá na jeho niekdajšiu mi­lovanú Agnethu. Tú, o ktorej za­dočku sa po hudobnom filme AB­BA hovorilo ako najkrajšom žen­skom „pozadí". A Agnetha dnes? Dosť sa zmenila. Po rozchode s Bjôrnom sa vydala za úspešného chirurga Tomasa Sonnenfelda. Aj s ním sa síce po dvojročnom man­želstve rozviedla, no po čase sa znova dali dokopy a žijú spolu do­dnes. Štyridsaťosemročný Benny žije spokojne s manželkou Monou.

ABBA síce v skutočnosti už ne­jestvuje, no jej pesničky naďalej letia svetom. Jej členovia si môžu na roky slávy spomínať v dobrom. Veď podľa daňových priznaní Ag­netha zarobila asi dvadsať milió­nov dolárov, Benny osem, Bjôrn dvadsaťdva a Frieda o svojom zárobku decentne mlčí.
-aj-

Členovia skupiny so svojimi životnými druhmi dnes.
Zľava: Frieda a Ruzzo Reuss, Bjorn a Léna Kallerjová, Agnetha s Tomášom Sonnenfeldom a Benny s manželkou Monou.


ABBA po letech


[Akt. známka: 1,96 / Počet hlasů: 27] 1 2 3 4 5

| Autor: Jan Šafařík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.