The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Reklama

abba world revival

Soundman.cz - ozvučení, nahrávání, poradenství, akustická měření

Novinky

09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.

30.11.2014: Nové album BAO v roce 2015

Jsou to už dva roky, co vyšlo poslední CD skupiny Benny Anderssons Orkester, Tomten Har Åkt Hem. Nyní Benny potvrdil, že příští rok na jaře se BAO vrátí do nahrávacího studia. Vzhledem k značnému pracovnímu vytížení však skupina s největší pravděpodobností neuskuteční tradiční letní turné.
• archív novinek •

Galerie

. - 16
.
zobrazení: 2357
známka: 3.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

ABBA v Rock and Rollové Síni Slávy

Vydáno dne 16. 03. 2010 (2956 přečtení)
Včera byla skupina ABBA v newyorském hotelu Waldorf Astoria společně s The Hollies, Jimmy Cliffem, Genesis a The Stooges uvedena do Rock and Rollové Síně Slávy. Slavnostního ceremoniálu se osobně zúčastnili Anni-Frid Lyngstad a Benny Andersson.

ABBA prodala do svého rozchodu v roce 1982 přes 100 miliónů desek (do dnešního dne se tento počet již téměř zčtyřnásobil). Benny Andersson prozradil, že inspirací pro jejich hudbu byla melancholie dalekého severu stejně jako písně jejich rock'n'rollových idolů, které slýchali ve švédském rozhlase.

Slavnostního ceremoniálu se Benny zúčastnil společně s ex-manželkou Anni-Frid Lyngstad. Björn Ulvaeus se nemohl dostavit z rodinných důvodů a Agnetha Fältskog nepřijela kvůli své föbii z létání.Frida obecenstvu sdělila, že ABBA už nikdy společně nevystoupí.  Na ceremoniál s sebou přivedla svého vnuka, který přesto, že hraje v metalové kapele, uznává hudbu své babičky. Přítomna byla i Meryl Streepová, která prostřednictvím filmové verze muzikálu Mamma Mia! představila hudbu skupiny ABBA nové generaci posluchačů.

Benny na pódiu doprovodil na klavír zpěvačku Faith Hill, která zazpívala The Winner Takes It All. Obecenstvu řekl: "Tyto písně nás přivedly až sem, do Rock and Rollové Síně Slávy. A mluvím za nás za všechny, když říkám, že jsme hluboce, hluboce poctěni."

Frida prohlásila: "Jsem už dost stará na to, abych přiznala, že si myslím, že jsme odvedli výbornou práci. Svým způsobem mě vlastně ani nepřekvapuje, že jsme ovlivnili jiné muzikanty a zpěváky." V zákulisí pak zavtipkovala: "Jsem strašně naštvaná, že Madonna se sem dostala před námi."V kratičkém rozhovoru v zákulisí oba řekli:

Benny: Všechny mé vzory jsou v Rock and Rollové síni slávy. Od Chucka Berryho, Shake Rattle And Roll, přes Beach Boys, The Beatles, po Joni Mitchell, všechny tyhle autory... myslím, to že se na nás pohlíží jako na všechny tyhle lidi, to je ta největší pocta - patřit do téhle rodiny muzikantů a skladatelů a zpěváků. Trochu mi to bere dech. Jsme ze severního pólu a teď na to zapomínáme.

Frida: Já jsem si včera dělala takový malý průzkum a je překvapivé, že tak málo žen bylo uvedeno do Rock and Rollové Síně Slávy - když počítáme sólové zpěvačky i vokální skupiny, je jich dohromady jen 25. A já s Agnethou patříme mezi těchto 25 žen. Celkem bylo uvedeno asi 180 umělců, takže to je necelých 15%, což není moc. O to víc mě těší, že jsme se sem dostali.Záznam The Winner Takes It All můžete shlédnout [zde]
Projev Bennyho a Fridy při přebírání ceny [zde] (pokusím se přeložit později, dnes nestíhám ;-))


Související články:
ABBA v Rock and Rollové Síni Slávy II (21.03.2010)

[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5

| Autor: Michal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: billboard.com, washingtonpost.com, abbamikory.blogs.com, you
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.