5. rok Mamma Mia! na Broadwayi

Autor: Michal <(at)>, Téma: O čem se píše..., Zdroj: www.playbill.com, Vydáno dne: 24. 08. 2006

18. října oslaví newyorská produkce Mamma Mia! páté výročí uvedení muzikálu v broadwayském divadle Cadillac Winter Garden.

Jubilejní představení se hraje od 19:00 a následovat bude oslava. V hlavních rolích se objeví Leah Hocking jako Donna Sheridan, Carey Anderson jako Sophie Sheridan a Andy Kelso jako Sky. Veškerý výdělek z představení bude věnován fondu Phyllis Newman Women’s Health Initiative, který je zaměřen na pomoc ženám zaměstnaným v průmyslu ve smyslu zlepšení přístupu ke zdravotní péči.
 
Mamma Mia! stojí na písních skupiny ABBA a vypráví příběh Sophie Sheridan – mladé dívky, která doufá, že pozná svéhoLeah Hocking  otce. Na svou svatbu na řeckém ostrově pozve tři muže, kteří se před dvaceti lety na tomtéž ostrově setkali s její matkou Donnou.
 
Hudba i texty muzikálu jsou dílem Benny Anderssona a Björna Ulvaeuse (a texty částečně i Stiga Andersona – pozn. red.), scénář napsala Catherine Johnson, režii má na starosti Phyllida Lloyd a choreografii Anthony Van Laast. Muzikál se hraje v newyorském divadle Winter Garden na Broadwayi č.p. 1634.
 
Při příležitosti 5. výročí muzikálu vyjde také v USA a v Kanadě kniha „Mamma Mia! How Can I Resist You?“, postavená na vzpomínkách členů skupiny ABBA Benny Anderssona a Björna Ulvaeuse a producentky Mamma Mia! Judy Craymer. Kniha se věnuje vzniku muzikálu a jeho cestě k mezinárodní slávě a obsahuje spoustu fotografií ze soukromých archivů členů skupiny ABBA i tvůrců muzikálu.