Nový muzikál o Hep Stars na obzoru

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.expressen.se, www.abbamail.com, Vydáno dne: 03. 09. 2006

Syn Bennyho Anderssona Peter Grönvall společně s Ulfem Larssonem chystají muzikál o Bennyho skupině Hep Stars na počest nedávno zemřelého člena Christera Pettersona.

„Bude to opravdu vzrušující,“ okomentoval jejich plány další bývalý člen skupiny Svenne Hedlund.
 
Hep Stars patřili v šedesátých letech k nejpopulárnějším švédským skupinám a připsali si celou řadu hitů. Zpěvákem byl Svenne Hedlund, Benny Andersson hrál na klávesy. Další člen skupiny, Christer Petterson, zemřel 27. srpna na blíže neurčenou chorobu jater. Ulf Larsson a Peter Grönvall (člen švédské skupiny One More Time – pozn. red.) chtějí v muzikálu ukázat, jakou byl hvězdou a jak byli Hep Stars kdysi úspěšní. Bude to příběh skupiny od začátku až do konce.
 
„Samozřejmě že tento muzikál bude poctou Hep Stars stejně jako Crillovi (Christerovi),“ říká Ulf Larrson, který si sám v muzikálu zahraje. Přiznává, že Hep Stars vždycky hodně poslouchal: „Ty písně jsou skvělé, 60. léta jsou stále populární.“
 
Muzikál se bude jmenovat „Cadillac“ podle jednoho z největších hitů Hep Stars, ale ještě není rozhodnuto, kde se bude hrát. Na podzim se uskuteční konkurz na hlavní role. Jedna je už ale jistá – Pertonella Wester, dcera zpěvačky Lill Lindfors bude hrát v muzikálu vlastní matku, která se prosadila v 60. letech. A autoři sní o tom, že by Kim Sulocki mohl hrát Christera Pettersona: „Mají stejně ‚gumový‘ obličej. Crille se vždycky pitvořil, dělal obličeje a byl to klaun skupiny.“
 
Zpěvák Hep Stars Svenne Hedlund se těší na muzikál a slíbil, že přispěje nějakými tipy. „Ulf Larsson je tak vynalézavý. Opravdu to pociťuju jako poctu,“ řekl.