Nanne Grönvall je zpátky

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.nanne.se, www.esctoday.com, Vydáno dne: 29. 12. 2006

Po vážné nemoci se Nanne vrací do světel reflektorů.

Podle oficiálních stránek www.nanne.se Nanne chystá nové album, které by mělo vyjít někdy na přelomu února a března příštího roku. Prvním singlem bude píseň "Jag Måste Kyssa Dig" (Musím Tě políbit), se kterou bude Nanne také soutěžit v Melodifestivalen, švédském předkole Eurovize. Zazpívá ji premiérově ve třetím semifinále 17. února 2007.

Hudbu složila Nanne společně s manželem Petrem, text napsala Ingela Forsman. Nanne novinářům řekla: "Je to popová píseň s typickým 'Nanne-zvukem' - trochu jako Avundsjuk nebo Håll Om Mig, ale rozhodně to není jejich kopie. Je to zábavná písnička." Pokud Nanne v Melodifestivalen zvítězí, bude reprezentovat Švédsko na Eurovizi 2007 v Helsinkách.

Začátkem prosince byla ve Stockholmu Nanne zvolena Umělkyní roku. Předseda Stallbröderna (společnost, která ocenění "Umělec roku" uděluje) zdůvodnil volbu takto: "Nanne ukázala velkou sílu, když hrála hlavní roli v muzikálu Sweet charity i v době, kdy se zotavovala z chemoterapie. Na scéně je 95% času a už to samo o sobě si zaslouží ocenění."

S souvislosti se soutěží Eurovize byla Nanne ze stejných důvodů nominována i na cenu "Previous Participant Of The Year" (Účastník loňského kola).