Nové album BAO

Autor: Michal <(at)>, Téma: O čem se píše..., Zdroj: www.aftonbladet.se, www.abbasite.com, www.abbamail.com, Vydáno dne: 31. 03. 2007

Bennyho skupina Benny Anderssons Orkester nahrává další řadovou desku a připravuje první mezinárodně vydanou kompilaci.

Skupina, která vznikla "jen" pro radost jejích členů, sklízí ve Švédsku jeden úspěch za druhým. Píseň "Du är min man" (Jsi můj muž) z jejich posledního alba překonala nedávno rekord - se svými 142 týdny ve Svensktoppen je nejúspěšnější skladbou v historii této "hitparády". BAO v současné době pracuje na novém albu, které by mělo vyjít někdy v říjnu tohoto roku. Benny prozradil deníku Aftonbladet, že deska bude obsahovat více zpívaných skladeb než bývalo zvykem na předchozích deskách: "Máme minimálně sedm otextovaných písní." Role vokalistů se už tradičně ujmou Helen Sjöholm a Tommy Körberg. Na každoroční letní turné však skupina letos nevyjede, protože Helen očekává svého prvního potomka.

Na novém albu se objeví i píseň "Crush On You", kterou Benny s Björnem napsali v roce 1979. To vyvolalo vlnu spekulací, že se jedná o nevydanou píseň skupiny ABBA. To Benny v rozhovoru pro Aftonbladet popírá: "S Björnem jsme na této písni začali pracovat před 28 lety a teď jsme ji dokončili. Nikdy jsme ji s Abbou nenahráli." V oficiálním prohlášení na ABBA - The Site to potvrzuje i "mluvčí Abby" a jejich pravá ruka, bývalá viceprezidentka Polar Music International, Görel Hanser: "Tato píseň nebyla nikdy určena pro Abbu, ale napsali ji v době, kdy ABBA aktivně vystupovala. ABBA ji nikdy nenahrála, ani nikdo jiný."

Současně s novým albem by mohla vyjít i první mezinárodně vydaná kompilace písní BAO. Skupina už nahrála anglické verze "Du Är Min Man" a "Det Är Vi Ändå" (Jsme to stále my) a některé další. "V případě, že bude zájem, nevidím v tom problém," řekl Benny.