Muž, který obtěžoval Agnethu, je zpátky

Autor: Scandiaca <scandiaca(at)seznam.cz>, Téma: O čem se píše..., Zdroj: Expressen, Vydáno dne: 26. 09. 2007

Gert van der Graaf je zpátky ve Stockholmu. Informoval o tom švédský Expressen.

Agnetha Fältskog se cítí ohrožena. Muž, který byl odsouzen k vyhoštění a zákazu návštěv, je nyní zpět ve Stockholmu a je očekáván na gala večírku. „Zajistili jsme vysoká bezpečnostní opatření. Agnetha čekala, že se objeví“, řekl Staffan Lindé.

Dnes, 14.9., se koná premiéra hry Fans („Fanoušci“) v divadle Orionteatern ve Stockholmu. Hra je založená na knížce, kterou napsal novinář Fredrik Strages, a vypráví o fanoušcích naprosto posedlých svými idoly. Jedním z nich je také Gert van der Graaf, možná více známý jako „ten, co obtěžuje Agnethu“. Holanďan se přestěhoval do blízkosti svého idolu a podařilo se mu s Agnethou navázat vztah – ovšem když Agnetha vztah ukončila, začal ji pronásledovat, četl její poštu a potloukal se okolo jejího domu.

Ačkoliv byl odsouzen za opakované obtěžování a vyhoštěn, stále se vrací. Naposledy se objevil na jaře 2006. „Bojím se o svůj život a o život svých dětí“ prozradila Agnetha při policejním výslechu. Na premiéru hry Fans byli ovšem pozváni všichni fanoušci zmínění ve hře – tedy i van der Graaf, který je stále pod zákazem návštěv.

„Jeden z příběhů se týká jeho a Agnethy, a jsme to my, kdo je zodpovědný za jeho návštěvu tady. Měl by vidět, jak jsme zpracovali ty materiály“ řekla Stina Oscarsonová, režisérka hry. Stina si ovšem nemyslí, že by příjezd Gerta van der Graafa mohl znamenat hrozbu pro Agnethu: „Můžu jenom doufat, že se spokojí s návštěvou divadelního představení.“

Agnetha v noci dostala zprávu, že Gert je zpátky. Ale byla na to připravená. „Před pár týdny mi volala, že viděla reklamu na tu divadelní hru. To se určitě objeví i Gert, řekla mi. Proto je jasné, že jsme učinili veškerá bezpečnostní opatření“ potvrdil Staffan Lindé.