Benny složí hudbu pro inauguraci Malmö Arény

Autor: Michal <(at)>, Téma: O čem se píše..., Zdroj: parkfast.se, icethesite.com, malmo.com, mifredhawks.com, Vydáno dne: 24. 02. 2008

6. listopadu 2008 zahájí v Malmö provoz nová moderní sportovní hala – Malmö Aréna. Na inauguračním koncertě nazvaném Det Svenska Musikundret (Zázrak švédské hudby) zazní mimo jiné zcela nová skladba od Bennyho Anderssona.

V oficiální tiskové zprávě se píše: „Už od devatenáctého století bylo o Švédsku v hudebním světě slyšet. Zpěváci jako Jenny Lindová, Jussi Björling nebo Birgit Nilssonová dobyli největší světová pódia, stejně jako popové skupiny  ABBA, Roxette či Ace Of Base. Dnes švédští skladatelé a producenti píší hity pro mezinárodní hvězdy jako Celine Dion, Britney Spears nebo Madonnu. Inaugurační večer Malmö Arény bude holdem tomuto fenoménu – půjde o slavnostní koncert, na němž zazní všechny hudební styly od rocku a popu k opeře a muzikálu a od vážné hudby k jazzu.“
 
Benny Andersson pro tento galakoncert složí krátkou orchestrální skladbu, kterou zahraje místní symfonický orchestr. Z dalších účinkujících vystoupí například nezapomenutelná představitelka hlavní role muzikálu Kristina Från Duvemåla Helen Sjöholm, rockový zpěvák Sanne Salomonsen, muzikálová hvězda Fredrik Lycke, všestranný Kalle Moraeus (je členem Královského filharmonického orchestru, folkových skupin Orsa Spelmän, Benny Andersson Orkester a rockové formace Hej Kalle), herečka a operní zpěvačka Marianne Mörck a další.
 
Vybudování Malmö Arény (architektem je Percy Nilsson) je jedním z kroků, jak oživit město probouzející se z krize a vytvořit z něj „jeden z nejzajímavějších koutů severní Evropy“. Čtvrť Hyllie, ve které se nová sportovní hala nachází, je to první, co uvidí každý, kdo přijíždí do Švédska po mostě z Kodaně. Navíc se počítá s tím, že Malmö a Kodaň propojí trasa metra a malmöská stanice bude přímo před branami Arény. Hala má 37000 m2 a pojme 15000 diváků. Budou se zde pravidelně odehrávat hokejové a basketbalové zápasy, stejně jako rockové koncerty a operní vystoupení světových i domácích umělců. Součástí komplexu bude i nákupní centrum, restaurace, kino E-max, bowling a spousta dalších atrakcí.
 
Malmö Arena