ABBA – The Story – nová biografie ve švédštině

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.carlmagnuspalm.com, Vydáno dne: 01. 04. 2008

V září 2008 vyjde první komplexní biografie skupiny ABBA v jejich rodné zemi a nenapsal ji nikdo jiný, než Carl Magnus Palm - autor zatím nepřekonané anglické biografie "Bright Lights, Dark Shadows". Na své webové stránce vysvětluje důvody, které ho vedly k sepsání další knihy o švédské hudební legendě.

„Když v roce 2001 vyšla moje anglicky psaná biografie skupiny ABBA, nazvaná 'Bright Lights, Dark Shadows', doufal jsem, že vyjde v několika různých jazycích. Z různých důvodů k tomu ale (kromě německé a ruské verze) nedošlo. Rozčilovalo mě hlavně to, že jsme nedokázali knihu vydat ve Švédsku. Konec konců je to jejich rodná země, stejně jako moje. S tou myšlenkou jsem se prostě nemohl smířit.
 
Proto jsem velmi šťastný, že mohu ohlásit nadcházející vydání své zcela nové biografie Abby, nazvané ABBA – The Story: Sanningen om supergruppen (Pravda o superskupině). Tato nová kniha vypráví opět příběh Abby, ale tentokrát švédsky. Začal jsem ale úplně od začátku, s čistým papírem, a napsal jsem úplně novou biografii.
 
Pochopitelně, příběh je pořád takový, jaký je, takže ABBA – The Story má stejný základ jako 'Bright Lights, Dark Shadows.' Většina Švédů ale nemá zájem číst +/- pětisetstránkovou knihu v angličtině, takže obsah pro ně bude úplně nový. Také události 21. století budou popsány detailně, což v 'Bright Lights, Dark Shadows' nebylo. Navíc se ve švédské knize objeví nové informace, které vypluly o Abbě na světlo.
 
Aby byla tato nová biografie čtivější, zkrátil jsem trochu celý příběh, zejména pak předabbovskou éru, takže čtenář se dříve dostane k vlastním ‚ABBA rokům.‘
 
V knize bude asi 50 barevných a černobílých fotografií.
 
Je mi potěšením oznámit, že ABBA – The Story vyjde rovněž v Dánsku a Norsku na podzim 2008.
 
Přes svůj web budu prodávat podepsané výtisky. Více informací později.“
 
Ve Švédsku knihu vydá vydavatelství Wahlström & Widstrand (ISBN: 978-91-46-21921-7), v Dánsku vydavatelství Politiken, v Norsku Cappelen Damm. Kniha by měla vyjít zhruba v září 2008 a bude mít asi 350 až 400 stran.