Mamma Mia! na karlovarském filmovém festivalu!

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.kviff.com, Vydáno dne: 29. 06. 2008

Premiéra filmové verze muzikálu Mamma Mia! bude v ČR až 14. srpna, ale už o celý měsíc dříve budou mít čeští diváci možnost muzikál vidět na 43. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Mamma Mia! byla vybrána pro slavnostní zakončení celého festivalu v sobotu 12.7. Zakončovací projekce poběží od 18:00 ve Velkém sále, podruhé se bude film promítat od 23:00 tamtéž. Na oficiálních stránkách Festivalu se o filmu píše toto:

"Okouzlující filmová adaptace slavného muzikálu, který vidělo více než třicet milionů lidí ve sto šedesáti městech světa, je nesporně nejočekávanějším snímkem letošního léta. Vypráví o svobodné matce, která vlastní hotýlek na idylickém řeckém ostrůvku. Chystá se provdat svou dceru Sophii, ta však ještě před svatbou hodlá zjistit, kdo je její otec. K matčinu velkému překvapení se na prahu malebného domu najednou objeví tři muži, se kterými ji před dvaceti lety pojilo více než přátelství. Který z nich je však Sophiiným otcem? Vynikající Meryl Streepové v roli matky sekundují coby její dávní nápadníci Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård. Prosluněná komediální romance, na jejímž výsledném tvaru se vedle scenáristky a zároveň autorky divadelní předlohy Catherine Johnsonové podíleli bývalí členové skupiny ABBA Björn Ulvaeus a Benny Andersson, čerpá svou strhující energii mimo jiné právě z proslulých písní legendárního švédského popového uskupení."

Oficiální český trailer k filmu si můžete prohlédnout na adrese www.mamma-mia.cz