Otevření ABBA - The Museum odloženo

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.icethesite.com, Vydáno dne: 12. 09. 2008

V tiskové zprávě z 11. září tvůrci stockholmského muzea skupiny ABBA oznámili, že zahájení provozu se opozdí.

Slavnostní otevření bylo původně naplánováno na 4. června 2009. Prodalo se již několik tisíc vstupenek, ale teď se ukázalo, že projekt bude mnohem komplikovanější, než se zdálo, a především renovace stoleté budovy Stora Tullhuset (Velkého celního skladu), v níž má muzeum sídlit, bude trvat déle, než se předpokládalo. To znamená, že nebude možné zahájit provoz muzea v roce 2009.

"Je lepší udělat takové rozhodnutí hned na začátku, i když je to smutná zpráva. Všichni jsme plni očekávání, ale teď je jasné, že nebudeme schopni otevřít muzeum 4. června, jak jsme původně zamýšleli. Proto musíme podniknout příslušné kroky, přehodnotit naše plány a otevřít se novým nápadům. Protože není pochyb, že ABBA muzeum bude, i když to může trvat déle, než jsme čekali," oznámil Ulf Westman, zakladatel ABBA - The Museum.

Jako první krok tohoto procesu se management muzea dohodl s majitelem Stora Tullhuset (Přístavy Města Stockholmu) na zrušení současné smlouvy. To dává příležitost hledat nová řešení a nechat v této fázi všechny dveře otevřené. Teprve se uvidí, jestli muzeum nakonec bude v původně zamýšlených prostorách Velkého celního skladu.

"Vytvořit muzeum skupiny ABBA je skvělá iniciativa, jak pro Stockholm, tak pro fanoušky Abby z celého světa. Pevně doufáme, že se najde řešení a muzeum se stane realitou a to pokud možno ve Stora Tullhuset," říká, Christel Wiman, generální ředitelka Přístavů Města Stockholmu.

Navzdory těmto špatným zprávám budoucnost muzea nevypadá nijak zle. Zájem o ABBA muzeum je po celém světě obrovský a noví investoři vstupují do tohoto projektu, což zajistí jeho budoucnost po finanční stránce. Není pochyb, že ABBA muzeum nakonec bude, jen jeho vybudování může trvat déle, než se předpokládalo.

Ti, kdo si už zakoupili vstupenky, mohou využít svého práva je vrátit a obdrží zpět své peníze v plné výši.

Pro více informací je možné kontaktovat zakladatele muzea, Ulfa Westmana buď e-mailem na ulf@abbamuseum.com nebo telefonicky na +46 70 496 40 20