ABBA v obrazech

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.abbainpictures.se, Vydáno dne: 04. 03. 2009

ABBA in Pictures - tak zní název unikátní výstavy fotografií skupiny ABBA, která proběhne letos v létě ve Stockholmu. Pořadateli jsou rodiče myšlenky ABBA The Museum, Ewa Wigenheim-Westman a Ulf Westman.

Výstavu bude možné shlédnou od 15. května do 13. září 2009 v obchodním středisku Gallerian v centru Stockholmu každý všední den od 10:00 do 17:00 a o víkendech od 10:00 do 16:00. Vstupné činí 100 SEK pro dospělé a 80 SEK pro děti, důchodce a studenty. Vstupenky se začnou prodávat 1. dubna a budou dostupné přes oficiální web www.abbainpictures.se

Na týchž stránkách se o připravované výstavě píše:

"ABBA byla jednou z nejfotografovanějších skupin 70. let. Uvědomovali si hodnotu dobrých fotografií a pózovali celé hodiny fotografům ve fotoateliérech, na turné, v nahrávacím studiu a nechávali se nespočetněkrát fotit i v každodenním životě. Dnes můžeme být vděční, že to udělali. Protože to znamená, že kariéra této superskupiny je zdokumentována naprosto unikátním způsobem. 15. května bude zahájena výstava ABBA in Pictures (ABBA v obrazech) - první světová fotovýstava skupiny ABBA.

Popová fotovýstava, to nejsou jen obrázky na stěně. Tady návštěvník fyzicky vstoupí do světa hvězd a prožije příběh Abby díky tisícům známých i nikdy předtím nezvěřejněných fotografií. Budeme sledovat čtyři mladé umělce na jejich cestě od konce 60. let až do chvíle, kdy si skupina v roce 1982 dala "dočasnou" přestávku. Zaměříme se na tvrdou práci, která stojí v pozadí jejich hudby a poznáme, že největší světovou popovou skupinou se nestali náhodou."