DVD ABBA In Japan oficiálně potvrzeno

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.abbasite.com, Vydáno dne: 15. 09. 2009

Universal konečně potvrdil vydání DVD ABBA In Japan. Můžeme se na něj těšit už 26. října.

DVD ABBA In Japan zachycuje skupinu ABBA na jejich návštěvě Japonska v letech 1978 a 1980. Hlavním bodem DVD je legendární "ABBA Special" z listopadu 1978, který vychází na DVD vůbec poprvé. Navíc dostal novou podobu, protože byl sestaven z původního nesestříhaného materiálu, což znamená, že v mnoha pasážích je oproti původní verzi rozšířený. Například píseň Fernando, která měla v původní verzi jen dvě sloky a refrén teď poprvé uvidíte kompletní. Summer Night City zase byla původně vysílaná ve formě rozdělené obrazovky, kde ABBA zabírala pouze jednu čtvrtinu - teď je uvidíme na celé obrazovce. A konečně The Name Of The Game, která byla z původního programu vystřižena, se teď vrací na své místo.

Všechny písně byly synchronizovány s nejnovějšími remasterovanými audio stopami. Výjimkou jsou tři naživo hrané skladby: Money, Money, Money; SOS a Thank You For The Music.

Jako bonus se na DVD objeví dokument "ABBA In Japan" z listopadu 1978, který zachycuje skupinu při návštěvě Japonska v době natáčení výše zmíněného televizního pořadu. Druhým bonusem je píseň If It Wasn't For The Nights z vystoupení v rámci pořadu ABBA Special, ovšem s původním zvukovým mixem, který zazněl pouze v tomto pořadu. Pro vydání na albu Voulez-Vous byla píseň dále remixována.

ABBA In Japan vyjde také v limitované dvoudiskové edici. První disk má identický obsah s jednodiskovým vydáním. Na druhém se objeví raritní dokument ze zákulisí koncertního turné po Japonsku v březnu 1980 a dvě fotogalerie: jedna s fotografiemi z promo návštěvy 1978 a druhá s obaly japonských singlů a alb.

Obě verze DVD budou mít bohatě ilustrovaný booklet s komentářem od Carla Magnuse Palma.

Mezinárodní vydání je stanoveno na 26. 10. 2009.