ABBAWORLD v Londýně od ledna 2010

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.abbaworld.com, Vydáno dne: 30. 11. 2009

Oficiální multimediální výstava ABBAWORLD začne v londýnském veletržním areálu Earls Court už 27.1.2010.

Tisková zpráva: ABBAWORLD, výstava schválená a podporovaná členy skupiny ABBA, bude mít svou úžasnou, flitry posetou světovou premiéru v londýnském areálu Earls Court 27. ledna 2010. Tento vysoce interaktivní zážitek vezme návštěvníky na ohromující cestu po pětadvaceti místnostech ABBAWORLDu nabitých exkluzivní hudbou, videoklipy a nikdy předtím nevystavovanými upomínkovými předměty z osobních sbírek nejoblíbenějších světových popových ikon: Agnethy, Bennyho, Björna a Fridy.
 
Putování začne úchvatným úvodním filmem od kritikou uznávaného režiséra Jonase Åkerlunda a výstavou návštěvníky povede bezplatný audio průvodce.
 
Fenomén skupiny ABBA oživí interaktivní atrakce, mimo jiné např. jedna nazvaná „Perform with ABBA“ (Vystupuj s Abbou), která umožní fanouškům vystoupit na jeviště společně s jejich idoly v ohromující 3D holografické iluzi. V „Tretow MIX Challenge“ (Tretowova mixážní výzva)  zase budete mít možnost remixovat nahrávky a pokusit se rekonstruovat pověstný ABBA zvuk, „ABBA Quiz“ pak otestuje vaše znalosti. Budete mít i možnost zazpívat si a zatančit se skupinou ABBA a vidět se jako součást videoklipů.
 
V ceně lístku je zahrnuto nahrávání všech interaktivních atrakcí a návštěvníci si je mohou později znovu prohlédnou online na stránkách www.abbaworld.com, takže jejich zážitky budou žít dál, stejně jako hudba. Při vstupu do ABBAWORLDu každého vyfotografujeme a tato fotografie se objeví na mnoha místech výstavy – fanoušci se uvidí na obalech desek, na plakátech a proslulých fotografiích.
 
Je zcela zřejmé, proč byl pro světovou premiéru ABBAWORLDu vybrán Londýn. Spojené Království zaujímá v historii skupiny ABBA zvláštní místo – tady začala globální ABBA horečka po slavném vítězství písně Waterloo v soutěži Eurovize v Brightonu 1974. ABBA měla v Británii víc No.1 singlů než kdekoliv jinde na světě (jak už bylo řečeno, to není pravda – víc No.1 singlů měla ABBA např. v Irsku, Belgii nebo v Costa Rice – pozn. red.) a prostřednictvím veleúspěšného muzikálu Mamma Mia!, který se v Londýně hraje již 10 let, a stejnojmenného filmu, který se stal v Anglii nejúspěšnějším snímkem všech dob, získala ABBA zcela nové posluchače.
 
Švédská superskupina vytvořila legendární zvuk, který jim prodal téměř 400 miliónů desek a přiměl celý svět vstoupit na taneční parket. ABBA znovu píše historii skrze ABBAWORLD – interaktivní audiovizuální zážitek s jedněmi z nejoblíbenějších popových ikon na světě. Tato světová událost je výsledkem úzké spolupráce se všemi čtyřmi členy skupiny ABBA, což z ABBAWORLDu činí zásadní zážitek. ABBAWORLD přiblíží fanoušky k hudbě, jejímu kouzlu a vzpomínkám víc než cokoliv předtím.
 
Frida vzkázala: „Jménem Agnethy, Björna, Bennyho a sebe můžu řici, že je nám nesmírným potěšením, že můžeme být součástí ABBAWORLDu a máme tak možnost podělit se o naše skvělé zážitky s našimi fanoušky. Díky interaktivním částem je můžeme vlastně vůbec poprvé vzít přímo s sebou. Londýn má v našich srdcích zvláštní místo a těšíme se na světovou premiéru ABBAWORLDu v lednu.“
 
Vstupenky se začnou prodávat ve čtvrtek 3. prosince 2009 v 9:00 za 22 liber a lze je zakoupit přes portál www.livenation.co.uk.