Nové knihy o skupině ABBA

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.icethesite.com, Vydáno dne: 03. 12. 2009

Vydavatelství Premium Publishing vydá v lednu 2010 hned dvě knihy o skupině ABBA.

ABBA in America

Ilustrovaná reportáž
(Leif Schulman a Charles Hammarsten)
 
Novináři Leif Schulman a královský dvorní fotograf Charles Hammarsten z pověření švédského časopisu Hänt I Veckan následovali skupinu ABBA na jejich posledním koncertním turné po USA a Japonsku. V plánu bylo vydat knihu o životě na turné. Bylo to obrovské dobrodružství pro Abbu, ale stejně tak i pro Leifa a Charlese, kteří mohli sledovat švédskou největší hudební skupinu tak zblízka, když poprvé vstoupila na americkou půdu.
 
Tato kniha dnes získává zcela nové čtenáře. Původní příběh byl kompletně přepsán a do knihy bylo přidáno velké množství fotografií. Jde o knihu, která se zaměřuje na příhody v Americe, ale vezme čtenáře i na vzrušující cestu po Japonsku. Právě tady ABBA společně naposledy vystupovala jako skupina.
 
Kniha vyjde v angličtině a švédštině. Anglická verze bude mít 148 stran, rozměry 23x28cm, ISBN 978-91-89136-65-6
 

From ABBA To Mamma Mia!

(Carl Magnus Palm a Anders Hanser)
 
Stará dobrá známá, v současnosti jediná oficiální kniha o skupině ABBA s předmluvou od samotných členů skupiny. Autorem je specialista na Abbu Carl Magnus Palm (mimo jiné Bright Lights, Dark Shadows; The Complete Recording Sessions; Benny’s Road To ABBA a další), exkluzivní fotografie dodal dvorní fotograf a přítel skupiny Anders Hanser, díky němuž můžeme nahlédnout i do zákulisí a soukromí členů Abby.
 
Kniha vyjde znovu v opravené a rozšířené podobě, bude mít 264 stran, 28x26cm, ISBN 978-91-89136-62-5