Album Story Of A Heart vyjde v USA

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.deccarecords-us.com, Vydáno dne: 18. 02. 2010

Společnost Decca Records vydá 2. března anglické kompilační album Story Of A Heart Bennyho skupiny Benny Andersson Band ve Spojených Státech.

Tisková zpráva:
Legendární Benny Andersson ze skupiny ABBA – nejúspěšnější popové formace světa  – píše historii svou nezapomenutelnou hudbou už 35 let, má na kontě 380 miliónů prodaných alb, rekordy lámající muzikál a celosvětový trhák v podobě filmu Mamma Mia! Posledních 20 let také vede Benny Andersson Band, skupinu šestnácti výjimečných hudebníků a zpěváků, kteří sdílejí jeho vášeň pro švédský tradiční folk, big band, Bacha, polky, valčíky, keltský folk, padesátá léta i přímočarý pop. První americké album Benny Andersson Band, nazvané Story Of A Heart, bude dostupné od 2. března.
 
Story Of A Heart je návratem k hudebním kořenům skupiny ABBA – Andersson opět spolupracoval na všech písních s dlouholetým skladatelským partnerem Björnem Ulvaeusem. Titulní píseň je první novou popovou skladbou slavného autorského dua po patnácti letech – je příhodné, že skladba vychází právě v době, kdy bude skupina ABBA 15. března uvedena do Rock & Rollové Síně Slávy.
 
CD o čtrnácti skladbách obsahuje to nejlepší ze třech alb, které skupina Benny Andersson Band – nebo Benny Anderssons Orkester, jak jsou známí ve své vlasti – vydala ve Švédsku, plus pár úplně nových písní. „Chtěl jsem dělat hudbu založenou na tradičním švédském folku, ale prostřednictvím nových písní, které jsem složil,“ říká Andersson, který na desce také hraje na akordeon – na ten ostatně hrál společně se svým otcem a dědečkem už jako šestiletý chlapec.
 
Vokály na desce obstarávají švédské hvězdy Helen Sjöholm a Tommy Körberg. Vybrané skladby byly poprvé přeloženy do angličtiny právě pro toto album. Všechny texty napsal Björn. Ostatní muzikanti hrají na bezpočet tradičních i netradičních nástrojů včetně houslí, fléten, rohů, mandolín, bouzouki a bendža.
 
Benny Andersson Band je ve Švédsku obrovským koncertním lákadlem a každé léto vyjíždí na turné s vlastním jevištěm a tanečním parketem. Britský deník Daily Mail skupinu trefně popsal jako „skandinávskou verzi kubánského seskupení Buena Vista Social Club.“