Další cíl ABBAWORLDu: Austrálie

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.abbaworld.com, Vydáno dne: 22. 02. 2010

Společnost Dainty Consolidated Entertainment ve spolupráci s Touring Exhibitions přivede v červnu 2010 putovní výstavu ABBAWORLD do australského Melbourne.

Austrálie byla první zahraniční zemí, která přijala skupinu ABBA doslova za vlastní. Videoklipy k písním Mamma Mia, SOS a I Do, I Do, I Do, I Do, I Do rozpoutaly u protinožců dokonalou ABBAmánii, která celý národ držela několik let. Každá čtvrtá domácnost vlastnila jejich album, singly i LP se prodávaly ve statisícových nákladech, legendární televizní speciál The Best Of ABBA sledovalo víc diváků, než první přistání na Měsíci v roce 1969. Vrcholu popularity dosáhla skupina v roce 1977, kdy se vydala na beznadějně vyprodané turné po australském kontinentu, aby zde odehrála jedny z největších koncertů své kariéry (např. na stadióně v Adelaide hráli pro 21,000 fanoušků, dalších asi 10,000, kteří nesehnali lístky, poslouchalo koncert venku). Celkem si je na 11 koncertech přišlo poslechnout 145,000 lidí. Agnetha na toto turné vzpomíná jako na "to nejneuvěřitelnější, co s Abbou zažila."

33 let po tomto legendárním turné přichází do Austrálie multimediální putovní výstava ABBAWORLD, která měla svou premiéru 26. ledna v Londýně. V červnu 2010 se přesune na melbournské Federation Square. Vstupenky se začnou prodávat v březnu. Australané se tak budou moci díky nejmodernějším multimediálním technologiím vydat na "dechberoucí putování hudbou, vzpomínkami a kouzlem skupiny ABBA, rekonstruovanými způsobem, jaký si nikdo nedokázal přestavit."