"Komorní" comeback skupiny ABBA ve hře!

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.france24.com, Vydáno dne: 26. 03. 2010

V rozhovoru pro britský deník Times Benny Andersson a Björn Ulvaeus po letech zatvrzelého odmítání jakéhokoliv společného vystoupení připustili možnost návratu skupiny ABBA na jeviště.

Na otázku, zda by uvážili společné vystoupení v malé show, která by se nafilmovala a promítala po celém světě, Benny Andersson překvapivě odpověděl: "Ano, proč ne?" V zápětí ovšem na adresu svých bývalých kolegyň, Agnethy Fältskog a Anni-Frid Lynstad dodal: "Nevím ale, jestli holky ještě zpívají. Jen vím, že Frida nedávno byla ve studiu."

"Ve skutečnosti to není špatný nápad," pokračoval v odpovědi na návrh redaktora, že by mohlo jít o vystoupení pouze pro pozvané hosty a rodinné příslušníky, za doprovodu malého orchestru.

Björn Ulvaeus zavtipkoval: "Mohli bychom zazpívat 'The Way Old Folks Do' (Tak jako staří lidé)." Parafrázoval tak jejich píseň "The Way Old Friends Do" (Tak jako staří přátelé) z alba Super Trouper.

Tyto výroky autorské dvojice skupiny jsou zásadním obratem. V minulosti odpovídali na opakované žádosti o společné vystoupení zamítavě. Loni v souvislosti s filmovou verzí muzikálu Mamma Mia! se Björn Ulvaeus zařekl, že skupina už nikdy společně nezazpívá. Deníku Sunday Telegraph tehdy tvrdil, že chce, aby si fanoušci skupinu pamatovali jako "mladou, veselou, plnou energie a ambicí."

"Nikdy už spolu nevystoupíme," řekl tehdy. "Jednoduše nemáme žádnou motivaci na comeback. Peníze nehrají roli a chtěli bychom, aby si nás lidé pamatovali takové, jací jsme byli tenkrát."