Görel Hanser zasahuje: ABBA se nikdy nevrátí!

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.telegraph.co.uk, Vydáno dne: 27. 03. 2010

Po včerejším víru spekulací, vyvolaných výroky Bennyho Anderssona pro britský Times se do hry vložila bývalá viceprezidentka Polaru a pravá ruka skupiny ABBA, Görel Hanser a popřela, že by návrat skupiny v jakékoliv podobě byl někdy možný.

Murray Wardrop píše pro deník Telegraph: Fanouškům švédského kvartetu svitla naděje, když bývalý člen skupiny Benny Andersson řekl, že by se mohli sejít na společném jednorázovém vystoupení. Dnes se však skupina omluvila a přiznala, že nešlo o nic víc než o pouhý "vtip."

Görel Hanser k tomu řekla: "Jednoduše to není pravda. Byl to jen Bennyho lehkovážný komentář pronesený téměř v legraci, nic víc. Mluvila jsem s Bennym a pořádně jsem mu vynadala. Řekla jsem mu, aby takové směšné návrhy už nikdy nedělal. Není žádná šance, že by se ABBA dala opět dohromady - nikdy se to nestane. Myslím, že fanoušci to v hloubi duše vědí, ale je nám líto, jestli jsme někomu dali naději."

Skupina v minulosti odmítala veškeré nabídky na návrat a trvala na tom, že se na pódium už nikdy společně nevrátí. V roce 2000 odmítli miliardu dolarů za světové turné čítající 100 koncertů. V té době Björn Ulvaeus řekl: "Tohle je rozpočet malé země, takže jsme nad tím museli popřemýšlet. Nakonec jsme se ale rozhodli, že bez ohledu na jakoukoliv nabídku by bylo hloupé se vrátit a úplně směšné změnit obrázek, který si o nás lidé po celém světě udělali."

Také Benny Andersson dříve popřel jakoukoliv možnost návratu: "Museli bychom mít opravdu dobrý důvod k návratu a já žádný nevidím. Nikdy bychom nemohli znovu vytvořit to, co tenkrát. Byl bych radši, kdyby si nás lidé pamatovali takové, jací jsme byli před třiceti lety."

Zůstává otázkou, zda by dámská část skupiny - Anni-Frid Lyngstad a Agnetha Fältskog - podpořila myšlenku na comeback. Frida v rozhovoru z roku 2005 řekla, že už nemá zájem o návrat na hudební scénu. Agnetha se po rozpadu skupiny věnovala sólové kariéře, ale k návratu skupiny se nikdy nevyjádřila. Staffan Lindé, její mluvčí, prozradil, že Agnetha o Bennyho nedávných návrzích nevěděla.