Nový časopis o skupině ABBA exkluzivně v obchodech VHSmith

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.icethesite.com, Vydáno dne: 15. 06. 2010

V Británii vyšel časopis nazvaný Thank You For The Music věnovaný výhradně skupině ABBA. K dostání je pouze v síti obchodů VHSmith za £4.99

Publikace má 132 stran, napsal ji Audrey Taylor a je plná barevných fotografií např. od společností Getty Images, Rex Features, Newpix a dalších. Je rozdělená do třinácti kapitol, které pokrývají dobu od počátků skupiny ABBA až po muzikál Mamma Mia:

Na následujících řádcích si můžete přečíst recenzi časopisu od fanouška Garyho Collinse:

"Vzhledem k tomu, že má 132 stran, je tento exkluzivní časopis bohatý jak na fotografie, tak na textovou část. Jak už název naznačuje, vzdává hold kariéře skupiny ABBA a pro nenáročné fanoušky odvádí dobrou práci.

Kvalita fotografií není na některých stránkách úplně nejlepší - ale když uvážíme cenu, pravděpodobně dostanete to, za co jste zaplatili.

Zběhlí fanoušci se bezpochyby pozastaví na některými pasážemi, které mají tendenci sklouznout k osobním názorům autora (např. mluví o písních Chiquitita a I Have A Dream jako o přesládlých). A některá tvrzení nejsou zřejmě zcela pravdivá - byla např. píseň The Day Before You Came Top 5 singlem v Kanadě? To je pro mě novina...

Také jak se často stává u podobných publikací, textu v chronologickém sledu neodpovídají příslušné fotografie. Takže třeba v kapitole "The Early Years" se v jedné pasáži mluví o prvních skladatelských pokusech Bennyho a Björna v roce 1966, ale doprovodná fotografie zobrazuje autory v roce 1980.

Přesto nutno přiznat, že člověk uvidí pár raritních fotografií včetně několika, s nimiž jsem se opravdu nikde jinde nesetkal.

V časopise se objevuje i nezbytná kapitola o muzikálu Mamma Mia!, stručná historie skupiny Björn Again, komentář ke klíčové roli Stiga Andersona v cestě skupiny ABBA ke slávě, přehled sólových kariér jednotlivých členů a diskografie skupiny.

Celkem vzato jde o zajímavý přírůstek do sbírky každého z nás a podle mě existují mnohem horší způsoby, jak utratit pět liber."