Kristina v Helsinkách - hlavní role

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.icethesite.com, Vydáno dne: 21. 02. 2011

Do finské adaptace muzikálu Kristina Från Duvemåla byli vybráni představitelé hlavních rolí.

Muzikál Kristina Från Duvemåla vidělo ve Švédsku milion lidí. Teď přišla řada na zbytek světa. A začne to premiérou v helsinském divadle Svenska Teatern 29. února 2012.

Konkurzní tým Svenska Teatern intenzivně hledal ty správné lidi pro muzikál už od listopadu loňského roku. Nyní se konečně podařilo najít představitele hlavních rolí. Dva z nich pocházejí z Finska a dva ze Švédska. Kristinu si zahraje Maria Ylipää z Helsinek, Karl Oskara Robert Noack z Malmö, Ulriku Birthe Wingren z Porvoo a Roberta pak Oskar Nilsson (pěkná shoda, že? :-)) ze Stockholmu.

Divadlu se přihlásilo celkem 1300 uchazečů. 620 zpěváků prošlo vyčerpávajícím konkurzem. Potenciální sólisté pak museli přijít na druhý konkurz, aby zazpívali vzorky vybraných písní. A teď je čas představit první čtyři jména. V březnu pak divadlo představí celý ansámbl. Dohromady se na muzikálu bude podílet přes 60 herců, zpěváků, tanečníků a muzikantů.

Práva ve Finsku, Estonsku, Litvě, Lotyšsku, Polsku a Rusku drží jak ve švédské verzi tak v místních jazykových mutacích společnost ACE Production.