Super Trouper Deluxe - obsah

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.abbasite.com, Vydáno dne: 06. 03. 2011

Minulý týden bylo oficiálně oznámeno datum vydání luxusní reedice alba Super Trouper. Teď už je i známo, na co přesně se můžeme 9. května těšit.

Deluxe verze alba Super Trouper už tradičně sestává ze dvou disků – CD a DVD. Audio část bude obsahovat původní album plus několik bonusů. Všechny písně byly nově remasterovány speciálně pro tuto reedici a měly by znít lépe než kdykoliv předtím. Nejzajímavějším bonusem v CD části je bezpochyby původní dlouhá verze On And On And On ve stereo verzi, která byla nalezena teprve nedávno. Dosud byl dostupný pouze mono mix použitý pro videoklip k této písni.
 
DVD obsahuje několik televizních vystoupení s písněmi z alba Super Trouper – žádné z nich se dosud na DVD neobjevilo. To samé platí pro historický dokument Words And Music v produkci Polar Music International, v němž členové skupiny mluví o albu Super Trouper bezprostředně po jeho dokončení.
 
 Zcela novým příspěvkem je pak krátký film nazvaný Somewhere In The Crowd There's You – On Location With ABBA. Jde o úplně nové video, které obsahuje materiál natočený během večera, kdy ABBA a Rune Söderqvist shromáždili skupinu přátel a lidí od cirkusu, aby vytvořili tu dobře známou velkolepou fotografii, která se objevila na obalu desky Super Trouper. Tyto archivní záběry ležely nepovšimnuty v trezoru 30 let, aniž byly kdykoliv zveřejněny – až doteď.
 
 Jako bonus se pak na DVD objeví původní videoklipy k písním Super Trouper a Happy New Year. Oba obsahují záběry z večera, kdy došlo k nafocení fotografií pro obal alba a dávají nám možnost ještě více nahlédnout do událostí té noci. Tyto záběry natočil Lasse Hallström a jsou úplně jiné než ty, které se objeví v dříve zmíněném novém videu. Natáčel je úplně jiný tým. Videoklipy k oběma písním jsou nově restaurované a remasterované – klip Super Trouper byl v této verzi vydán už loni na CD+DVD ABBA Gold Special Edition. Restaurovaný klip k Happy New Year se však na Super Trouper Deluxe Edition objevuje úplně poprvé.
 
A teď už jen kompletní tracklist:
 
CD:

01 Super Trouper
02 The Winner Takes It All
03 On And On And On
04 Andante, Andante
05 Me And I
06 Happy New Year
07 Our Last Summer
08 The Piper
09 Lay All Your Love On Me
10 The Way Old Friends Do

bonusy:

11 Elaine
12 On And On And On (dlouhá verze, stereo mix)
13 Put On Your White Sombrero
14 Andante, Andante (španělská verze)
15 Felicidad

DVD:

01 ABBA v německé televizi (Show Express, ZDF): The Winner Takes It All; Super Trouper; On And On And On
02 Happy New Year (SVT)
03 Words And Music (dokument)
04 Somewhere In The Crowd There’s You – On Location With ABBA
05 Super Trouper (remasterovaný videoklip)
06 Happy New Year (remasterovaný videoklip)
07 Super Trouper TV reklama I (UK)
08 Super Trouper TV reklama II (UK)
09 Mezinárodní galerie obalů