Kristina se vrací do Švédska

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.icethesite.com, www.duvemala.com, www.mynewsdesk.com, Vydáno dne: 26. 09. 2013

Muzikál Bennyho Anderssona a Björna Ulvaeuse Kristina Från Duvemåla se opět bude hrát na domácí půdě.

 
Po měsících spekulací bylo oznámeno, že muzikál Kristina Från Duvemåla se bude od 25. října 2014 hrát v Göteborgské Opeře. V září 2015 se pak přesune do stockholmského divadla Cirkus.

Muzikál měl poprvé premiéru v Malmö v roce 1995 a derniéru o čtyři později ve Stockholmu. Za tu dobu ho vidělo více než milión diváků.

Naposled se Kristina hrála ve Švédském národním divadle v Helsinkách od února 2012 do března 2013 a i zde se setkala s obrovským úspěchem. Režii měl na starosti stejně jako u původní inscenace Lars Rudolfsson a v hlavních rolích vystoupili Maria Ylipää jako Kristina, Robert Noack jako Karl Oskar, Birthe Wingren jako Ulrika a Oskar Nilsson jako Robert. Stejný tým se teď bude podílet na uvedení muzikálu v Göteborgu a Stockholmu.

Po pěti letech v Malmö, Göteborgu a Stockholmu v devadesátých letech a nedávném hostování v Helsinki je skvělý pocit, že se Kristina vrací na švédská jeviště,“ prohlásil Benny Andersson.

Leif Henriksson z produkční společnosti Blixten & Co. Řekl: „Je pro nás velkou ctí pracovat na takové moderní klasice, jakou je Kristina. Těšíme se, že poskytneme Göteborgu a Stockholmu největší švédský muzikálový zážitek v historii.“

Když měla Kristina původní premiéru v Göteborgu, šlo o první muzikál uvedený v tehdy nové Göteborgské Opeře a do dnešního dne zůstává nejúspěšnější inscenací svého druhu, jaká byla v divadle uvedena.

Muzikál se do Opery vrátí právě včas k 20. výročí této budovy a umělecký ředitel opery a divadla, Stephen Landgridge je tím nadšený. „Je to skvělý pocit, představit Kristinu s novou generací umělců právě při příležitosti 20. výročí Göteborgské Opery,“ řekl.

Vstupenky na Göteborgská představení půjdou do prodeje pravděpodobně v březnu 2014.