Gracias Por La Música Deluxe Edition

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.abbasite.com, Vydáno dne: 14. 09. 2014

Oslavy 40. výročí pokračují dalším přírůstkem do série deluxe reedicí řadových alb skupiny ABBA. 10. listopadu 2014 vychází jejich španělské album Gracias Por La Música z roku 1980 jako Deluxe Edition (CD + DVD).

Španělské dobrodružství skupiny ABBA začalo v roce 1979, kdy kdosi navrhnul, aby skupina nahrála španělskou verzi svého posledního singlu Chiquitita. Smyslem bylo prorazit v Latinské Americe, kde ABBA dosud nezaznamenala takový úspěch, jako jinde ve světě. Výsledek vydání písně Chiquitita ve španělštině byl ohromující: singl vystřelil na první příčky hitparád v celé Latinské Americe a stal se největším hitem v této části světa za posledních 25 let.

V roce 1980 nahrála ABBA celé album ve španělštině, nazvané Gracias Por La Música (Díky za hudbu, čili Thank You For The Music). Deska byla obrovským hitem a to dokonce i v ne právě španělsky hovořícím Japonsku! Od té doby byla ABBA v Latinské Americe velmi populární.

Deluxe Edition alba Gracias Por La Música bude už tradičně dvoudisková. CD část bude obsahovat původní album rozšířené o pět bonusových nahrávek, které tvoří zbývající španělskojazyčné písně, které ABBA za svou kariéru nahrála (čtyři z nich se původně objevily na albech Super Trouper a The Visitors ve španělských teritoriích). Na DVD části pak najdeme pět oficiálních videoklipů, které ABBA natočila k písním Estoy Soñando (I Have A Dream), Conociéndome, Conociéndote (Knowing Me, Knowing You), Gracias Por La Música (Thank You For The Music), Felicidad (Happy New Year) a No Hay A Quien Culpar (When All Is Said And Done). K tomu se zde objeví tři dosud nevydaná televizní vystoupení: dvě s písní Chiquitita z roku 1979 a dále interview z roku 1980, které ABBA poskytla španělské televizi. V rámci tohoto inteview skupina zahrála i píseň ¡Dame! ¡Dame! ¡Dame! (Gimme! Gimme! Gimme!).

Součástí deluxe reedice je i dvacetistránkový booklet s osobním pozdravem od Fridy a pojednáním o natáčení alba. Svými vzpomínkami přispěli Buddy a Mary McCluskey, kteří iniciovali španělské nahrávky a pro Abbu psali španělské texty, a Ana Martinez del Valle, která ve studiu pomáhala Agnetě a Fridě se španělskou výslovností. Booklet je ve španělštině i angličtině.

Na závěr ještě kompletní tracklist:

CD:

01 Gracias Por La Música
02 Reina Danzante
03 Al Andar
04 ¡Dame! ¡Dame! ¡Dame
05 Fernando
06 Estoy Soñando
07 Mamma Mia
08 Hasta Mañana
09 Conociéndome, Conociéndote
10 Chiquitita
11 Ring Ring*
12 Andante, Andante*
13 Felicidad*
14 No Hay A Quien Culpar*
15 Se Me Está Escapando*

*) bonusové nahrávky

DVD:

01 Chiquitita (300 millones, TVE)
02 Chiquitita (Aplauso, TVE)
03 Estoy Soñando (videoklip)
04 ABBA ve španělské televizi (Especial Aplauso 100, TVE), obsahuje písně:
Conociéndome, Conociéndote (videoklip)
Gracias Por La Música (videoklip)
¡Dame! ¡Dame! ¡Dame
05 Felicidad (videoklip)
06 No Hay A Quien Culpar (videoklip)
07 Mezinárodní galerie obalů