Na valném shromáždění OSN zazněla Chiquitita

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.icethesite.com, Vydáno dne: 30. 11. 2014

Na letošním valném shromáždění OSN Björn potvrdil dlouhodobou podporu UNICEF ze strany skupiny ABBA a zpěvačka Laleh vystoupila se svou verzí jejich písně Chiquitita.

Na letošním valném shromáždění OSN Björn potvrdil dlouhodobou podporu UNICEF ze strany skupiny ABBA a zpěvačka Laleh vystoupila se svou verzí jejich písně Chiquitita. Ve čtvrtek 20. listopadu se Björn Ulvaeus zúčastnil živého koncertu, který se konal na valném shromáždění OSN v New Yorku při příležitosti 25. výročí Úmluvy o právech dítěte. Ve svém projevu vysvětlil, že spolupráce skupiny ABBA s organizací UNICEF začala před 35 lety, když ABBA vystoupila v lednu 1979 s písní Chiquitita na koncertě Music for UNICEF a věnovala autorské honoráře UNICEF. Řekl, že Chiquitita do dnešního dne vydělala na vzdělávací a očkovací projekty pro děti téměř čtyři miliony dolarů.

Během koncertu vystoupila se svou verzí písně Chiquitita i švédská zpěvačka íránského původu Laleh. Je první známou umělkyní, která se podílí na projektu iniciovaném představiteli ABBA The Museum společně s UNICEF Sweden. V rámci tohoto projektu každý rok až do roku 2019, kdy Chiquitita oslaví 40. narozeniny, nahraje jeden známý zpěvák svou verzi písně ve studiu Polar, jehož obnovená podoba je jednou z expozic v muzeu. Veškeré výtěžky z těchto verzí rovněž půjdou na podporu UNICEF.

Agnetha Fältskog řekla, že se jí píseň v podání Laleh líbila: "Svým vlastním osobitým způsobem nám velice talentovaná Laleh dala úplně novou Chiquititu. Její hlas vyjadřuje tolik nuancí - štěstí, smutek a všechno, co leží mezi nimi. Je to úžasně nápadité aranžmá, které vás prostě pohltí."

Záznam celého koncertu můžete shlédnout na níže uvedené adrese, Björnův projev a vystoupení Laleh najdete asi kolem 11. minuty.

https://www.youtube.com/watch?v=e4FepU0K66A&feature=youtu.be