The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

ABBA World Revival - Výstaviště Praha - Veletržní palác - 8
ABBA World Revival - Výstaviště Praha - Veletržní palác
zobrazení: 2411
známka: 5.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

Weblinks sekce

A+B+B+F sólo     Audio, video
Blogy o ABBAě     Diskografie
Domácí odkazy     FANkluby
Kde nakoupit?     Obrázkové galerie
Odkazy mimo     Příbuzní umělci
Revivaly aneb Tribute bandy     Životopisné stránky

Anglie - ABBA Arrival - Ač jménem podobní, kvalitou se pravěpodobně se švédským jmenovcem nemohou měřit. Tahle čtyřčlená parta vozí sebe a své CD po Anglii ...

Anglie - ABBA Cadabra - Protřelý šestičlený ABBA revival z Anglie

Anglie - ABBAMania - Popmézní halplaybackový revival vystupující ve čtyřech

Anglie - ABBANow - Další anglický tributeband, tentokrát hrající položivě v pěti lidech a se záznamem

Anglie - Bjorn Belief - Se třemi sboristkami a samozřejmě s živou kapelou jezdí anglický revival Bjorn Belief.

Anglie - FABBA - Anglický revival, který (jak se zdá) bere celou záležitost velmi seriózně. Hrají živě v deseti lidech.

Anglie - Platinum ABBA - Jeden z mnoha anglických revivalů, tentokrát v malém obsazení ale živě (snad ;-) )

Anglie - Swede dreams - Zvláštní, kolik anglických revivalů hraje jen jako čtveřice ... a CDčko. Další takový se jmenuje Swede dreams.

Anglie - Voulez-vous - Jeden z těch "lepších" anglických revivalů, hrající alespoň v sedmi lidech živě.

Arrival - Švédsko - Švédští ARRIVAL jsou dlaší pocitvý a živý revival skupiny ABBA. Hrají v deseti lidech, navíc ... ta Frida to je snad doopravdy Frida ... neuvěřitelná podoba ...

Austrálie - ABBAlanche - Australští ABBAlanche se snaží navázat na tradici australského ABBA turné. Hrají písně ABBAy živě v šesti lidech

Austrálie - BABBA - Tihle australáci mají snad nejobsíhlejší playlist co jsem u revivalu viděl. Hrají živě v šesti muzikantech.

Austrálie - Bjorn Again - Web skupiny Bjorn Again je jeden velký nedodělek, a tak se mi nepodařilo zjistit odkud kapela pochází ani v jakém hraje ve skutečnosti složení. Podle všeho to vypadá na šest lidí a hromadu marketingu. Nicméně je to rozhodně jeden z nejtradičnějších ravivalů planety.

Česká republika - ABBA Chiquita - Pokud vím tak toto je zatím nejmladší tuzemský revival ABBAy. Skupina je z Olomouce a hraje v pěti lidech. Opět podotýkám, pokud si chcete udělat o nich přesnější obrázek zkuste navštívit některjé z jejich vystoupení.

Česká republika - ABBA Stars - Další tuzemský revival ABBAy, hrající primárně ve čtyřech a minidisc (nově občas i v osmi a playbackový KORG D-8). Opět bych vás odkázal na uvedené webstránky (nebo případně některý z koncertů), udělejte si obrázek sami.

Česká republika - ABBA World Revival - Největší tuzemský revival ABBAy, čítající celkem jedenáct muzikantů na jevišti. Více se dozvíte na uvedených webstránkách a ... samozřejmě na některém z koncertů.

Česká republika - JAM & BAZAR - JAM & BAZAR byli první, kdo u nás začal (na úrovni revivalu) hrát písně skupiny ABBA. Ačkoliv se nevěnují výhradně repertoáru ABBAy (hrají oldies) tak ABBA tvoří podstatnou část jejich repertoáru. Hrají položivě (sekvencer) v pěti lidech.   Zdroj:

Dánsko - ABBA revival band - Dánský revival ABBAy, který (jak se zdá) hraje živě v sedmi lidech

Dánsko/Švédsko - ABBA The Show - Etalon mezi revivaly ABBAy, dánský ABBA The Show. U týhle party je těžké spočítat kolik v ní vlastně hraje muzikantů, protiže pravidelně jezdí s malým orchestrem. Nicméně řekl bych, že základní jádro kapley tvoří dvanáct lidí, tedy včetně sólistů. Zajímavé je, že součástí téhle kapely jsou i staří pradálové Gunnarson, Ulf Andersson, Wellander, Ronander a Brunkert, kteří tvořili jádro kapley, doprovázející skutečnou ABBAu.

Kanada - ABBA Gold Live - Narozdíl od anglických "ABBA Gold" stejnojmená kanadslá skupina se celou věc rozhodla pojmout plnokrevně a tak jezdí v deseti lidech.

Maďarsko - ABBA Show - Také maďaři mají svůj revival, a na moje ucho velmi dobrý. Navíc hraje také živě ...

Německo - ABBA Again - Další z mála německých živých revivalů. ABBA Again hrají v osmi lidech ...

Německo - ABBAkadabra - Německý revival s poměrně svérázným pojetím aranží (zejména vokálních partů), hrající živě v sedmi lidech ...

Německo - ABBAMANIA - Nejvíc ABBA tributebandů se jmenuje ABBAMANIA - a to hned čtyři. Jeden v Kanadě, dva v Anglii a jeden v Německu. Tento odkaz vede na stránky německého ABBAMANIA, který je poměrně známým revivalem v celé Evropě. Také tahle parta hraje živě, vypadá to na sedm muzikantů.

Německo - ABBAriginal - ABBAriginal jsou původem z Německa a hrají v pěti včetně CDčka

Polsko - ABBA Cover - Také poláci mají svůj ABBA - Tribute band. Kapelu podle všeho tvoří pět lidí se svými nástroji. Na druhou stranu u ABBA se bez bicích kapela prostě neobejde, čili i tahle parta hraje položivé pojetí s legračním (poslechněte ukázky) bicím automatem. Jinak ale aranže nejsou špatné a snaží se aspoň v piánech ctít originál (totéž se ale nedá říct o basových a někdy ani sólových linkách). Ovšem dívčí čtyřhlasy se se dvěma děvčaty na pódiu zpívají vážně špatně (ovšem na nahrávce z ukázek jsou).

Polsko - ABBA Show - A ještě jeden polský ABBA Revival, tentokrát až se Štětína. Podle všeho je to klasická čtyřčlená estrádová parta s CD nebo Minidiskem. Nicméně, demo nahrávky znějí vážně dobře (i z hlediska aranžná a použitých zvuků), jen angličtinu a frázování mají sólistky poněkud "po svém". Kromě ABBA mají v repertoiru také BoneyM.

Švédsko - Waterloo - Snad největším revivalem ABBAy je švédské Waterloo s dvanácti muzikanty na jevišti. Sazmozřejmě že asi nemusím dodávat, že s takovýmto ansámblem hraje Waterloo živě (a někdy i s menším symfoňákem).

Švýcarsko - Dancing ABBA - Normálně bych sem tenhle čtyřčlený revival snad ani nezařadil, kdybych si ovšem nevšiml jedné věci. Totiž, Dancing ABBA se na svém webu prezentují jako "The ABBA playback show". K tomu bych řekl jen, že mají moji hlubokou úctu ...

USA - Adbacadabra - Poctivý živý ABBA revival ze spojených států, hrající v devíti lidech. Podle nahrávek to bude jeden z nejlepších ...

Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.