ABBAWORLD v Austrálii

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.abbaworld.com, www.youtube.com, Vydáno dne: 21. 06. 2010

Multimediální výstava ABBAWORLD otevřela své brány australským fanouškům 19. června.

V roce 1977 se švédská superskupina ABBA vydala na své první koncertní turné po Austrálii. Přivítaly je tisíce fanoušků a turné bylo obrovským úspěchem. Teď to celé zopakuje ABBAWORLD, výjimečná interaktivní multimediální výstava, která zachycuje slávu a kouzlo skupiny ABBA - na náměstí Federation Square v centru Melbourne otevřela své brány australským fanouškům.

"Na Austrálii máme dobré vzpomínky a na Melbourne obzvlášť, protože tam nás na radnici nadšeně vítaly tisíce fanoušků," říká Agnetha Fältskog. "ABBAWORLD nám umožňuje prožít si to celé zvovu způsobem, jaký jsme si vůbec nedokázali představit, a bude skvělé být svědkem toho, jak si fanoušci užívají tuto unikátní výstavu."

Paul Dainty, ředitel společnosti Dainty Consolidated Entertainment, zrealizoval v Austrálii v průběhu let některé z největších a nejúspěšnějších turné - mezi nimi i turné skupiny ABBA v roce 1977. Dnes opět v podobě ABBAWORLDu přivádí švédskou čtyřku zpátky do Austrálie na melbournské náměstí Federation Square.

"ABBAWORLD je úžasná výstava, která zachycuje podstatu ABBA fenoménu a Federation Square se svou velkolepou architekturou a atmosférou je dokonalým místem pro takovou událost. Je skvělé, že se mohu znovu podílet na přivedení skupiny ABBA do Austrálie," říká Dainty.

Magnus Danielsson, prezident společnosti Touring Exhibitions, která ABBAWORLD produkuje, o australské premiéře řekl: "Bude to stejně vzrušující jako v Londýně. Melbourne bude stejně úspěšné." A jedním dechem dodává, že o výstavu je obrovský zájem: "Doslova se topíme v žádostech měst po celém světě, která chtějí hostit ABBAWORLD."

Londýnskou premiéru ABBAWORLDu zahájili osobně Anni-Frid Lyngstad a Björn Ulvaeus. Do Melbourne se žádný z členů skupiny ABBA nevydal, ale druhá polovina slavné čtveřice - Agnetha Fältskog a Benny Andersson natočili společně uvítací video, v kterém Agnetha symbolicky zahájila výstavu přestřihnutím pásky. Tento videoklip můžete shlédnout [zde].