Oficiální oslava 40. výročí skupiny ABBA

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.abbasite.com, www.icethesite.com, Vydáno dne: 09. 02. 2014

Vydavatelství Universal Music oznámilo, že oficiální oslava čtyřiceti let celosvětových úspěchů skupiny ABBA proběhne v Londýně v pondělí 7. dubna 2014.

ABBA – The Official International Anniversary Party se bude konat v londýnském muzeu Tate Modern a je připravována ve spolupráci s vydavatelstvím Max Ström Publishing, které při této příležitosti oficiálně zahájí prodej knihy, popisované jako jedna z nejprestižnějších hudebních knih všech dob, a to ABBA – The Official Photo Book.


Vedle křtu této publikace proběhne na oslavě jednodenní ABBA výstava a ABBA diskotéka. K dispozici je pouhých tisíc vstupenek (za 25 Liber), nabídka byla rozesílána výhradně e-mailem pouze vybraným fanouškům a každý si může zakoupit maximálně dva lístky.

Kromě oficiální oslavy Universal připomene slavné vítězství skupiny ABBA v soutěži Eurovize vydáním dvou specialit. Jednou z nich je už dříve zmiňovaná Deluxe edice alba Waterloo, druhou pak velice limitovaná edice vinylového 7" picture disc singlu, který bude obsahovat švédskou a anglickou verzi písně Waterloo. Singl se na malou chvíli objevil v nabídce Bengans, nyní je však možné ho předobjednat pouze přes obchod holandského ABBA Fan Clubu (www.abbafanclubshop.nl).Objevily se rovněž zatím neoficiální informace, že živé album se záznamem koncertu z Wembley skutečně vyjde, dokonce prý byl už zvolen poslední ze šesti koncertů, které v legendární aréně ABBA odehrála. Měl by vyjít v kompletní podobě (včetně Agnetiny písně I'm Still Alive, která zůstává zatím oficiálně nevydaná), jen sólové vystoupení Tomase Ledina s jeho vlastní písní Not Bad At All bude vynecháno.