The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

ABBA World Revival - Výstaviště Praha - Veletržní palác - 3
ABBA World Revival - Výstaviště Praha - Veletržní palác
zobrazení: 2194
známka: 5.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

Nové album BAO

Vydáno dne 31. 03. 2007 (2310 přečtení)
Bennyho skupina Benny Anderssons Orkester nahrává další řadovou desku a připravuje první mezinárodně vydanou kompilaci.

Skupina, která vznikla "jen" pro radost jejích členů, sklízí ve Švédsku jeden úspěch za druhým. Píseň "Du är min man" (Jsi můj muž) z jejich posledního alba překonala nedávno rekord - se svými 142 týdny ve Svensktoppen je nejúspěšnější skladbou v historii této "hitparády". BAO v současné době pracuje na novém albu, které by mělo vyjít někdy v říjnu tohoto roku. Benny prozradil deníku Aftonbladet, že deska bude obsahovat více zpívaných skladeb než bývalo zvykem na předchozích deskách: "Máme minimálně sedm otextovaných písní." Role vokalistů se už tradičně ujmou Helen Sjöholm a Tommy Körberg. Na každoroční letní turné však skupina letos nevyjede, protože Helen očekává svého prvního potomka.

Na novém albu se objeví i píseň "Crush On You", kterou Benny s Björnem napsali v roce 1979. To vyvolalo vlnu spekulací, že se jedná o nevydanou píseň skupiny ABBA. To Benny v rozhovoru pro Aftonbladet popírá: "S Björnem jsme na této písni začali pracovat před 28 lety a teď jsme ji dokončili. Nikdy jsme ji s Abbou nenahráli." V oficiálním prohlášení na ABBA - The Site to potvrzuje i "mluvčí Abby" a jejich pravá ruka, bývalá viceprezidentka Polar Music International, Görel Hanser: "Tato píseň nebyla nikdy určena pro Abbu, ale napsali ji v době, kdy ABBA aktivně vystupovala. ABBA ji nikdy nenahrála, ani nikdo jiný."

Současně s novým albem by mohla vyjít i první mezinárodně vydaná kompilace písní BAO. Skupina už nahrála anglické verze "Du Är Min Man" a "Det Är Vi Ändå" (Jsme to stále my) a některé další. "V případě, že bude zájem, nevidím v tom problém," řekl Benny.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

| Autor: Michal | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.aftonbladet.se, www.abbasite.com, www.abbamail.com
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.