The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

Tour 1979 - 17
Tour 1979
zobrazení: 2885
známka: 3.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

Keď začujem v autorádiu melódiu Abby, vypínam ho

Vydáno dne 27. 08. 2007 (2285 přečtení)
Žilinský večerník přinesl zajímavou zprávu o tom, jak se někdejší clen ABBAy, Bjorn, ohlíží dnes na svoji tehdejší tvorbou. Činorodá redaktorka Scandiaca nelenila, a tak tu hned máme přepis inkriminovaného článku.

Jeden z členov legendárneho švédskeho kvarteta ABBA, medzičasom 62-ročný Björn Ulvaeus, sa priznal, že už nechce počúvať megahity skupiny. Keď sedí za volantom a v autorádiu začuje melódiu skupiny, podľa vlastných slov prístroj vypína. Doma potom niekdajšiu produkciu formácie nepočúva vôbec.

Skupina, ktorú tvorili speváčky Agnetha Fältskogová, Frida Lyngstadová, hráč na klávesové nástroje Benny Andersson a gitarista Björn Ulvaeus, patrí s viac ako 370 miliónmi predaných nosičov medzi komerčne najúspešnejšie zoskupenia v histórii populárnej hudby. Počas asi desaťročného pôsobenia na scéne vyprodukovala ABBA veľký počet megahitov, od víťaznej skladby eurovíznej pesničkovej súťaže 1974 Waterloo cez I Do I Do I Do, S.O.S, Fernando, Money, Money, Money, Dancing Queen, Chiquititu a Voulez-Vous až po The Winner Takes It All.

Popri ôsmich štúdiových albumoch a veľkom počet kompilácií sa formácii podarilo v 23 krajinách vyšplhať s pesničkami celkovo 143-krát až na prvé miesto hitparád. Benny Andersson, ktorý mal leví podiel na hudobných nápadoch skupiny a jej melodických tituloch, sa v súčasnosti spolupodieľa na výrobe filmovej adaptácie muzikálu Mamma Mia. Nejde síce o príbeh švédskej skupiny, ale v diele zaznieva celý rad hitov formácie. Vo filmovej podobe muzikálu sa objavia hviezdy strieborného plátna, vrátane Meryl Streepovej a Pierca Brosnana.

[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5

| Autor: Scandiaca | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.zilinskyvecernik.sk
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.