The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

. - 6
.
zobrazení: 2874
známka: 3.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

Benny složí hudbu pro inauguraci Malmö Arény

Vydáno dne 24. 02. 2008 (4007 přečtení)
6. listopadu 2008 zahájí v Malmö provoz nová moderní sportovní hala – Malmö Aréna. Na inauguračním koncertě nazvaném Det Svenska Musikundret (Zázrak švédské hudby) zazní mimo jiné zcela nová skladba od Bennyho Anderssona.

V oficiální tiskové zprávě se píše: „Už od devatenáctého století bylo o Švédsku v hudebním světě slyšet. Zpěváci jako Jenny Lindová, Jussi Björling nebo Birgit Nilssonová dobyli největší světová pódia, stejně jako popové skupiny  ABBA, Roxette či Ace Of Base. Dnes švédští skladatelé a producenti píší hity pro mezinárodní hvězdy jako Celine Dion, Britney Spears nebo Madonnu. Inaugurační večer Malmö Arény bude holdem tomuto fenoménu – půjde o slavnostní koncert, na němž zazní všechny hudební styly od rocku a popu k opeře a muzikálu a od vážné hudby k jazzu.“
 
Benny Andersson pro tento galakoncert složí krátkou orchestrální skladbu, kterou zahraje místní symfonický orchestr. Z dalších účinkujících vystoupí například nezapomenutelná představitelka hlavní role muzikálu Kristina Från Duvemåla Helen Sjöholm, rockový zpěvák Sanne Salomonsen, muzikálová hvězda Fredrik Lycke, všestranný Kalle Moraeus (je členem Královského filharmonického orchestru, folkových skupin Orsa Spelmän, Benny Andersson Orkester a rockové formace Hej Kalle), herečka a operní zpěvačka Marianne Mörck a další.
 
Vybudování Malmö Arény (architektem je Percy Nilsson) je jedním z kroků, jak oživit město probouzející se z krize a vytvořit z něj „jeden z nejzajímavějších koutů severní Evropy“. Čtvrť Hyllie, ve které se nová sportovní hala nachází, je to první, co uvidí každý, kdo přijíždí do Švédska po mostě z Kodaně. Navíc se počítá s tím, že Malmö a Kodaň propojí trasa metra a malmöská stanice bude přímo před branami Arény. Hala má 37000 m2 a pojme 15000 diváků. Budou se zde pravidelně odehrávat hokejové a basketbalové zápasy, stejně jako rockové koncerty a operní vystoupení světových i domácích umělců. Součástí komplexu bude i nákupní centrum, restaurace, kino E-max, bowling a spousta dalších atrakcí.
 
Malmö Arena

[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

| Autor: Michal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: parkfast.se, icethesite.com, malmo.com, mifredhawks.com
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.