The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

Tour 1979 - 19
Tour 1979
zobrazení: 2787
známka: 2.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

Čestný doktorát pro Bennyho

Vydáno dne 27. 04. 2008 (2791 přečtení)
Fakulta Humanitních Studií Stockholmské univerzity udělí 26. září Bennymu Anderssonovi čestný doktorát. Obřad proběhne na stockholmské radnici.

Benny Andersson, narozený roku 1946, byl hlavní postavou švédské populární hudby přes čtyřicet let. Je dobře známý v oblasti exportu švédské hudby, zejména díky své práci se skupinou ABBA, a přispěl tak významně k proslavení švédské hudby ve světě. Benny Andersson v posledních letech rozšířil žánr populární hudby o muzikály inspirované švédskými tradicemi a historií, jako třeba dílo Kristina Från Duvemåla, které vychází z epického příběhu Vilhelma Moberga o masové emigraci, a které shlédlo přes milion lidí po celém světě.

Benny Andersson zásadním způsobem přispěl k zachování a rozvoji tradiční švédské lidové hudby. Zviditelněním lidové hudby a prostřednictvím vlastní skladatelské práce vycházející ze starších hudebních tradic Benny Andersson úspěšně zachytil tón hudební duše Švédska. Tím odstartoval renesanci lidového nástroje, akordeonu. Výsledky dlouhého a významného zapojení Bennyho Anderssona do švédské lidové a populární hudby mají nesmírnou šíři a současně neobyčejně vysokou kvalitu.

"Cítím se neskonale poctěn tím, že jsem byl vybrán, abych obržel Čestný Doktorát Stockholmské Univerzity - a příjemně překvapen," řekl Benny Andersson po oznámení rozhodnutí.

"Je to potěšení mít možnost tímto způsobem upoutat pozornost na významný příspěvek Bennyho Anderssona do švédské lidové a populární hudby, příspěvek, který ovlivnil celé generace studentů - a ne nejméně ty, kteří studují hudbu. A obzvláště mě těší, že tak můžeme učinit na Stockholmské  Univerzitě - univerzitě města, které bylo domovem Bennyho Anderssona po celý jeho hudební život," dodal děkan fakulty, Gunnar Svensson.


[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

| Autor: Michal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.su.se
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.