The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

ABBA World Revival - 8
ABBA World Revival
zobrazení: 3303
známka: 3.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

ABBA na stockholmské premiéře Mamma Mia!

Vydáno dne 05. 07. 2008 (6531 přečtení)
O včerejší slavnostní premiéře filmové verze muzikálu Mamma Mia! ve Stockholmu, na kterou přišli všichni čtyři členové skupiny ABBA, se píše snad všude. Zde si můžete přečíst, co o této výjimečné události napsal britský Daily Mail.

Mamma Mia! ABBA se sešla

poprvé po 22 letech

na filmové premiéře

Popová superskupina ABBA se sešla poprvé po 22 letech na premiéře hitového muzikálu Mamma Mia! Skupina, která vyprodukovala v sedmdesátých a osmdesátých letech celou řadu hitů, se připojila k hvězdám Meryl Streepové a Pierci Brosnanovi na slavnostní projekci filmu ve švédském Stockholmu.
 
 
Anni‑Frid Lyngstad (známá jako Frida) a Agnetha Fältskog zatančily s Meryl Streepovou na červeném koberci za jásotu tisíců čekajících fanoušků. O pár chvil později se k nim připojili Benny Andersson a Björn Ulvaeus, aby zamávali fanouškům z balkónu kina.
 
Meryl Streepová a Pierce Brosnan chtěli, aby se muzikálu skupiny ABBA, který měl tento týden premiéru v Londýně a v Berlíně, dostalo zvláštní projekce v rodné zemi skupiny. Účast všech čtyř členů nebyla jistá až do poslední chvíle kvůli samotářskému životnímu stylu Agnethy, dřívější blonďaté hvězdy skupiny, která prodala 370 miliónů desek. V roce 2004 se zpěvačka vykroutila ze společného vystoupení k 30. výročí vítězství skupiny v soutěži Eurovize s písní Waterloo.
 
 
Čtyřka se rozpadla v roce 1982 a naposledy společně veřejně vystoupila v roce 1986, i když jsou zprávy o tom, že společně zazpívali na soukromé narozeninové oslavě jejich kamarádky v roce 1999. (ABBA skutečně zpívala píseň Med En Enkel Tulipan u příležitosti 50. narozenin Görel Hanser – pozn. red.) Jednou se mluvilo o tom, že dostali nabídku jedné miliardy dolarů za uskutečnění jednoho společného koncertního turné.
 
Na tiskové konferenci Meryl Streepová, Pierce Brosnan a Colin Firth s nadšením mluvili o hudbě Abby a probírali, jakou výzvou pro ně byl zpěv a oblékání přiléhavých elastických kostýmů.
 
„Jakmile jsem jednou začal zpívat, docela mě to bavilo,“ řekl Brosnan, známější z bondovek než z muzikálů. „Spandexové kostýmy byly trochu výzvou, stejně jako boty. Ale natáčení tohoto filmu jsem si opravdu užíval.“
 
 
Colin Firth, hvězda obou Deníků Bridget Jonesové, prozradil, že ty stránky filmu, ze kterých měl nejvíc strach, ho také nejvíc motivovaly. „Vždycky se mi líbil jeden výrok Milese Davise: ‚Nehrajte, co umíte, hrajte to, co neumíte,‘“ řekl.
 
Björn Ulvaeus nešetřil chválou nad pěveckými schopnostmi herců. „Většina z nich si nemyslí, že umějí zpívat, ale můžu vás ujistit, že umějí.“
 
Jiná věc byly spandexové kostýmy. „Udělají se vám boule, které jste nechtěli, a nedosáhnete těch vylepšení, které jste chtěli,“ okomentoval je Firth, který hrál pana Darcyho v miniseriálu BBC „Pýcha a předsudek.“
 
Meryl Streepová prozradila, že byla nadšená z toho, že bude zpívat, protože už na střední škole vystupovala v muzikálech jako např. Oklahoma! „To byly mé začátky, takže tohle bylo něco jako návrat domů, k tomu, co mám velmi, velmi ráda,“ řekla.
 
 
Film navazuje na úspěch divadelní verze muzikálu Mamma Mia!, který obsahuje 22 písní ABBA, včetně Dancing Queen, Take A Chance On Me a The Winner Takes It All.
 
Oscarová herečka Meryl Streepová se představuje v hlavní roli svobodné matky Donny Sheridan. Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård hrají tři potenciální otce Donniny dcery Sophie, kterou ztvárnila Amanda Seyfriedová.
 

[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1261] 1 2 3 4 5

| Autor: Michal | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.dailymail.co.uk, www.icethesite.com
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.