The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

.. - 22
..
zobrazení: 2895
známka: 3.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

Novinky

Grammy pro Bennyho a Björna

Vydáno dne 09. 01. 2009 (3844 přečtení)
Na letošním udílení švédských cen Grammy se dostalo i na autorské duo skupiny ABBA.

Na slavnostním předávání cen - Grammisgalan - obdrželi Benny Andersson a Björn Ulvaeus z rukou ministryně obchodu Ewy Björling cenu švédské vlády "Music Export Prize 2008" za jejich přínos pro export švédské hudby. Toto ocenění se uděluje už dvanáctým rokem a sestává z diplomu a skleněné sošky od návrhářky Dorthey Vojnic.

Porota své rozhodnutí zdůvodnila takto:

"Dobré popové písně se často skládají proto, aby zachytily nějaký magický okamžik a potom - s účinností pokud možno okamžitou - vytvořily co největší možný dojem. Je jen velmi málo těch, kdo jsou schopni vytvořit populární hudbu, která čerpá ze současnosti a přitom má dostatečnou sílu, aby v písních a melodiích přetrvala z generace na generaci. Björn Ulvaeus a Benny Andersson patří k těm nemnohým, kteří v tomto ohledu uspěli. V roce 2008 jejich písně více než třicet let poté, co poprvé zazněly se skupinou ABBA, neúnavně pokračují v lámání nových a naprosto bezkonkurenčních rekordů a to na nahrávkách, na divadelních prknech a teď i ve filmu."


[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5

| Autor: Michal | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.icethesite.com
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.