The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

ABBA World Revival - 7
ABBA World Revival
zobrazení: 2345
známka: 5.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

Novinky

Album Story Of A Heart vyjde v USA

Vydáno dne 18. 02. 2010 (2589 přečtení)
Společnost Decca Records vydá 2. března anglické kompilační album Story Of A Heart Bennyho skupiny Benny Andersson Band ve Spojených Státech.

Tisková zpráva:
Legendární Benny Andersson ze skupiny ABBA – nejúspěšnější popové formace světa  – píše historii svou nezapomenutelnou hudbou už 35 let, má na kontě 380 miliónů prodaných alb, rekordy lámající muzikál a celosvětový trhák v podobě filmu Mamma Mia! Posledních 20 let také vede Benny Andersson Band, skupinu šestnácti výjimečných hudebníků a zpěváků, kteří sdílejí jeho vášeň pro švédský tradiční folk, big band, Bacha, polky, valčíky, keltský folk, padesátá léta i přímočarý pop. První americké album Benny Andersson Band, nazvané Story Of A Heart, bude dostupné od 2. března.
 
Story Of A Heart je návratem k hudebním kořenům skupiny ABBA – Andersson opět spolupracoval na všech písních s dlouholetým skladatelským partnerem Björnem Ulvaeusem. Titulní píseň je první novou popovou skladbou slavného autorského dua po patnácti letech – je příhodné, že skladba vychází právě v době, kdy bude skupina ABBA 15. března uvedena do Rock & Rollové Síně Slávy.
 
CD o čtrnácti skladbách obsahuje to nejlepší ze třech alb, které skupina Benny Andersson Band – nebo Benny Anderssons Orkester, jak jsou známí ve své vlasti – vydala ve Švédsku, plus pár úplně nových písní. „Chtěl jsem dělat hudbu založenou na tradičním švédském folku, ale prostřednictvím nových písní, které jsem složil,“ říká Andersson, který na desce také hraje na akordeon – na ten ostatně hrál společně se svým otcem a dědečkem už jako šestiletý chlapec.
 
Vokály na desce obstarávají švédské hvězdy Helen Sjöholm a Tommy Körberg. Vybrané skladby byly poprvé přeloženy do angličtiny právě pro toto album. Všechny texty napsal Björn. Ostatní muzikanti hrají na bezpočet tradičních i netradičních nástrojů včetně houslí, fléten, rohů, mandolín, bouzouki a bendža.
 
Benny Andersson Band je ve Švédsku obrovským koncertním lákadlem a každé léto vyjíždí na turné s vlastním jevištěm a tanečním parketem. Britský deník Daily Mail skupinu trefně popsal jako „skandinávskou verzi kubánského seskupení Buena Vista Social Club.“
 

[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

| Autor: Michal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.deccarecords-us.com
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.