The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

. - 19
.
zobrazení: 2855
známka: 5.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

Gemini v SSSR

Vydáno dne 03. 04. 2010 (2782 přečtení)
Jarek Veselka pro nás připravil raritní článek týkající se švédského dua Gemini - dalšího člena velké "rodiny" skupiny ABBA.

V roce 1987 vydalo švédské pop-duo Karin a Anders Glenmark- Gemini - pod uměleckou i produkční patronací Bennyho a Björna své druhé (a de facto poslední) album Geminism, které vyšlo v malém nákladu i na tehdejším sovětském trhu u společnosti Melodija.

Téhož roku navštívil Benny Andersson s Karin a Andersem Glenmarkovými Sovětský svaz, aby společně vystoupili v pořadu Ally Pugačovy (celým jménem Ally Borisovny Pugačovy) -  legendární ikony sovětské a ruské populární hudby a „primadony ruské estrády“ (jak bývá v ruštině v nejlepším slova smyslu často označována), v němž Benny poskytl rozhovor a zapreludoval na klavír některé skladby skupiny ABBA a muzikálu Chess (Více o tomto vystoupení, jakož i spolupráci Bennyho, Björna s Allou Pugačovou pro vás připravujeme v současné době podrobný článek).

 
Na přebalu tohoto ruského raritního vydání alba (LP), kterou máme k dispozici, se objevuje následující ruská recenze na celý tvůrčí tým Gemini s minimálně jednou faktickou chybou, kterou ponecháváme pro všímavé čtenáře.
 
Gemini (Dvojčata) – jedno z dvanácti znamení Zvěrokruhu. Těžko najít vhodnější název pro duo sestry a bratra Karin a Anderse Glenmarkových. Už od dětství, kdy začali neuvěřitelně zkoušet své síly, nebylo pochyb o tom, že si Karin a Anders zvolí hudbu jako svou budoucí profesi. Nikoho také neudivila skutečnost, že si Benny Andersson, Björn Ulvaeus a Tim Rice vybrali právě toto talentované duo pro nahrání svého muzikálu Chess. A nemýlili se ve svém výběru. Vždyť právě Anders Glenmark zpívá One Night In Bangkok – píseň, která se stala světovým hitem. K tomu během krátkého turné Chess v pěti evropských městech získala Karin nádherné kritiky v tisku. A ve Stockholmu Karin neobyčejně zvládla situaci, když jedna ze sólistek (Barbara Dickson – pozn. red.) nečekaně nevyšla na scénu. Karin sehrála důležitou úlohu. Nepřivedl ji do rozpaků ani přeplněný sál diváků, ani televizní kamery. Když zakončila svůj part, Londýnský symfonický orchestr vestoje oslavoval tuto pěvkyni.
 
Myšlenka o vytvoření společného alba Björna, Bennyho, Karin a Anderse vznikla ve Stockholmu ve studiu Polar. Když se nakonec u Bennyho a Björna na počátku roku 1985 objevila trocha volného času mezi scénickou variantou Chess a nahráváním, přistoupili k realizaci zmíněného projektu. „Poslední album skupiny ABBA vyšlo v roce 1980,“ říká Benny Andersson. „Poté jsme dnem i nocí pracovali na Chess. Björn a já jsme skutečně chtěli vytvořit nové popové album.“ Mnohé udivovalo, proč Björn a Benny, které zvaly e spolupráci hvězdy světového významu, si vybrali právě Karin a Anderse – dva interprety, kteří nepožívali mezinárodní popularity. „To je možné velmi jednoduše vysvětlit“, říká Björn Ulvaeus. „Jsou velmi talentovaní, víme jací jsou, co jim říci.“ Mnohé také zajímalo, zda není toto duo novou variantou skupiny ABBA. „Byli jsme připravení na to, že nás budou srovnávat se skupinou ABBA. Nic s tím neuděláme, žádná hrůza, přežijeme. V této věci nejsme nováčci,“ říkají Karin a Anders.

 
I když jsou ještě mladí, už nyní se stávají veterány hudebního světa ve Švédsku. V 60. letech vystupovali v různých pop-skupinách. V 70. letech jsou členy velmi populární skupiny Glenmarks, která získala řadu zlatých desek. V roce 1983 zabojovali Karin a Anders s písní Knokke Cup na písňové soutěži v Belgii a v roce 1984 se zúčastnili výběru na soutěž Velké ceny Eurovize s písní Anderse Glenmarka Kall Som Is (Jako led).
 
V roce 1985 vydali album Gemini, které rychle zaujalo jedno z prvních míst na listu bestsellerů ve Švédsku. Kritika už vyslovila svůj názor ve věci spolupráce mezi pop-duem Glenmark, Bennyho a Björna. „Björn a Benny stále skládají nové melodie – jednoduché a milé, které jsou lehce k zapamatování.“ Vědí, co je to pop, Karin a Anders také vědí, co to je pop a jejich hlasy jsou způsobilé přidat písni hudební důvěryhodnost. Budeme doufat, že spolupráce mezi Karin a Andersem Glenmarkovými, Björnem Ulvaeusem a Bennym Anderssonem bude pokračovat i nadále.“

Tím společnost Melodija představuje novou práci talentovaného švédského dua.


[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5

| Autor: Michal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.