The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

. - 10
.
zobrazení: 2817
známka: 5.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

Agnetha Fältskog: I Stand Alone

Vydáno dne 10. 06. 2010 (3553 přečtení)
V dnešním článku pro nás Jarek Veselka zpracoval informace o Agnetině sólovém albu I Stand Alone z roku 1987.

Součástí německého vydání alba I Stand Alone od Agnethy Fältskog je i následující tisková zpráva od společnosti Warner Music (přeloženo z německého originálu; ponecháno s původní terminologií). Vzhledem k tomu, že krátce po vydání tohoto alba přerušila Agnetha na dlouhých 17 let svou pěveckou kariéru, je zajímavá její výpověď na konci článku.
 
Informace o výrobku:
 
Umělec: Agnetha Fältskog
Album: I Stand Alone
Kód: 242 231-1 / LC 4281
Producent: Peter Cetera
Vydáno: 12.02.1988 / 3207p
 
 
Pop sedmdesátých let se zkrátka a dobře hláskuje takto: ABBA. Úspěch švédského kvarteta se může měřit jen v dimenzích Beatles a jeho hity a sound v podání Angethy, Björna, Bennyho a Annafrid dosáhly jednotného úspěchu po celém světě a stejnou měrou přesvědčily fanoušky i kritiky. Jako vůdčí zpěvačka Abby a se svými následujícími dvěma sólovými alby prodala Agnetha Fältskog více než 100 milionů gramofonových desek. Pro své třetí album „po Abbě“ zkombinovala krásná Švédka svůj osvědčený cit pro opravdový hit s producentským talentem bývalého hudebníka skupiny „Chicago“ Petera Cetery, který v dřívějších časech mohl slavit velké spěchy coby sólista (Glory Of Love, The Next Time I Fall). Peter Cetera ví sám nejlépe, jaké to je, jít si svou vlastní cestou po působení v „superskupině“, která se může pochlubit celou řadou platinových ocenění. I Stand Alone je proto naprosto vyhovující titul pro výsledek jejich vzájemné spolupráce.
 
Peter Cetera, dlouholetý fanoušek Abby, potkal Agnethu v roce 1986 ve Stockholmu, když oba vystupovali v rámci jednoho benefičního koncertu pro Červený kříž. Peter Cetera už tenkrát vysvětloval Agnetě, že by rád produkoval její nové album, avšak Agnetha byla vůči takovým slibům původně skeptická: „Dlouhodobé plánování termínů a povinností brání všemu, co by člověk chtěl v rámci primárního nadšení. O to víc jsem se divila tomu, že v návaznosti na naše setkání začala mezi Peterem a mnou čilá transatlantická výměna informací a myšlenka začala nabývat konkrétních podob“.
 
O tři měsíce a nespočet telefonních rozhovorů později přijel Peter Cetera nejprve do Švédska, aby s Agnethou učinili první práce na výběru písní. Následně „se šlo“ do Studia Davida Fostera v Kalifornii, kde mohlo naplno dojít k jiskření „talentu na hity“ Petera Cetery a „popového citu“ Agnethy. Dlouholetý zájem Agnethy o latinskou hudbu našel také uplatnění na tomto albu a to nejen díky koproducentovi a multi-instrumentalistovi Brucovi Gaitschovi (kytara, klávesy, syntetizátor), který je také spoluautor Madonnina německého hitu číslo jedna La Isla Bonita.
 
Další autoři písní na albu jsou: Albert Hammond, Peter Brown a přirozeně duo Peter Cetera / Bruce Gaitsch, kteří složili titulní píseň. U balady I Wasn´t The One (Who Said Goodbye) stáli Agnetha Fältskog a Peter Cetera pro tento pozoruhodný duet společně před mikrofonem: jde o jeden z vrcholů tohoto alba.
 
„Práce s Peterem byla skvělá“, řekla Agnetha, „piloval nesmírně pečlivě hlasy, velmi empaticky, ustavičně a s neúplatným poslechem. Byla to pro mne velká výzva, obzvláště proto, že měl moji hudbu vždy už dříve rád a já jsem chtěla stačit jeho standardům. Do budoucna si mohu jen přát podobné výzvy…“
 

[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5

| Autor: Michal | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.