The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

. - 7
.
zobrazení: 4083
známka: 2.80

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

BAO zahájí Allsång på Skansen

Vydáno dne 27. 06. 2011 (2575 přečtení)
Bennyho skupina Benny Anderssons Orkester bude v úterý jedním z prvních interpretů, kteří vystoupí na letošním ročníku festivalu Allsång på Skansen.

Benny Andersson se svým orchestrem odstartuje další ročník populárního festivalu. Obyčejně BAO ve Skansenu sezónu zakončovali, ale letos tomu bude jinak. Společně s Lunds Studentsångare, Dannym Saucedem a September zahájí BAO v úterý 28. června novou sérii koncertů.

Nebude to jediná změna. Skansen uvítá nového konferenciéra (Måns Zelmerlöw) a změní se i dirigent (Kristofer Nergårdh) a jeho orchestr.
 
Ovšem šestnáctičlenný orchestr Bennyho Anderssona zůstává stejný a obecenstvo se může těšit na své oblíbené zpěváky Helen Sjöholm a Tommyho Körberga.
 
„Když máte Helen a Tommyho, nehledáte další zpěváky,“ říká Benny Andersson, který letos s BAO oslaví desáté výročí. Skupina právě vydala nové album a jako obvykle jsou recenze kritiků smíšené, což ale Bennyho vůbec netrápí.
 
„Kritici si samozřejmě myslí, že naše hudba nejde přesně danou cestou. Nedá se říct, že patří k určitému žánru.“
 
Tato obtížně definovatelná hudba si ale našla široký okruh posluchačů a brzy vyšle skupinu na nové turné po Švédsku – navštíví Ornskoldsvik, Järsvjö, Leksand, Karlstad, Helsingborg, Göteborg, Mariefred a Galejan ve Skansenu. A stejně jako v předchozích letech si sebou BAO poveze mobilní taneční parket, čehož si obecenstvo velice cení.
 
Benny Andersson říká, že BAO začali jako projekt pro zábavu – mělo jít o pár let muzicírování s Orsa Spelmän. Ale teď přiznává, že když si dnes sedá ke klavíru, aby skládal, má vždycky na paměti svůj orchestr a jeho dva vokalisty.
 
Co zahrajete v úterý večer?
 
„Helen zazpívá Kära Syster. Björn napsal slova. A pak Tommy, Helen a Kalle Moraeus zazpívají O Klang Och Jubeltid, titulní skladbu z nového alba.“
 
A co pro vás znamená Allsång på Skansen?
 
„Bude to zábava. Tentokrát budeme mít nového konferenciéra. Myslím, že Måns Zelmerlöw si povede dobře. Má sympatické charisma,“ říká Benny Andersson.
 
Spousta Švédů by pravděpodobně totéž řekla od mistru Anderssonovi, který už ztratil přehled o tom, kolikrát účinkoval na Allsång på Skansen s Orsa Spelmän nebo s BAO. Dokonce ani neví, kolik CD BAO nahráli nebo kolik písní pro ně napsal. Ale co na tom vlastně záleží?
 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Michal | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.icethesite.com, Dagens Nyheter
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.