The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

... - 19
...
zobrazení: 3170
známka: 3.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

Mamma Mia! 10 let na Broadwayi

Vydáno dne 21. 10. 2011 (3560 přečtení)
18. října oslavil zatím poslední muzikál Bennyho Anderssona a Björna Ulvaeuse 10. výročí na Broadwayi v divadle Winter Garden.

Krátce předtím dosáhl i dalšího úspěchu, když se stal desátým nejdéle hraným představením v historii Broadwaye. 14. září totiž překonal rekord dosud držený muzikálem Miss Saigon (4,097 repríz).
 
Empire State Building byla při příležitosti výročního představení nasvícena v barvách Mamma Mia! – modré, bílé a růžové. Do hlediště usedli původní představitelé hlavních rolí Louise Pitre (Donna), Tinna Maddigan (Sophie) a Joe Machota (Sky) a hvězda filmové verze Christine Baranski. Veškerý zisk ze vstupného na tento večer byl věnován Společnosti pro výzkum rakoviny prsu.
 
Louise Pitre po představení řekla médiím: „Celé druhé dějství jsem pořád musela brečet. Seděla jsem vedle Tiny Maddigan… pořád jsme se objímaly,“ prozradila. „Nevím proč, je těžké to vysvětlit. Jednou si prostě musíte sednout a jen se dívat – to jsem nikdy předtím neudělala. Až dnes a došlo mi, že je to zábava! – v tom velkém, obrovském, pravém slova smyslu. Ale je to i velice lidské a opravdové představení. Vyvolává ve mně pocit štěstí. Pochopila jsem, proč lidi milují tuhle show.“
 
Starosta New York City, Michael R. Bloomberg přivítal i producentku Judy Craymer a prohlásil 18. říjen za den muzikálu Mamma Mia! „Pouze v New Yorku muzikál od britské scenáristky, s italským názvem, odehrávající se v Řecku a s hudbou od švédské popové skupiny může mít takový úspěch,“ vtipkoval před vyprodaným sálem Winter Garden. „Zatímco světová producentka Judy Craymer hrála zásadní roli v uvedení této hry na mezinárodní scénu, dnešní událost nám dává skvělou příležitost uznat ambice její i celého týmu a myslím, že nejsem sám, kdo se těší na přinejmenším dalších deset let tohoto muzikálu,“ pokračoval Bloomberg. „A proto já, Michael R. Bloomberg, starosta města New Yorku, tady prohlašuji úterý, 18. října 2011 za den muzikálu Mamma Mia!“
 
V muzikálu v současné době hrají Liana Hunt (Sophie Sheridan), Catherine Ricafort (Ali), Halle Morse (Lisa), Judy Milane (Tanya), Jennifer Perry (Rosie), Lisa Brescia (Donna Sheridan), Jordan Dean (Sky), Jacob Pinion (Pepper), Andrew Chappelle (Eddie), David Brach (Harry Bright), Patrick Boll (Bill Austin), John Hemphill (Sam Carmichael) a Bryan Scott Johnson (Otec Alexandrios).


[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

| Autor: Michal | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.playbill.com
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.