The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

. - 7
.
zobrazení: 2745
známka: 5.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

Chess se vrací do Londýna

Vydáno dne 28. 12. 2012 (3613 přečtení)
"Konečná" verze muzikálu Chess bude mít v únoru premiéru v londýnském divadle Union Theatre.

Původní inscenace muzikálu Chess se hrála na londýnském West Endu od května 1986. Obsahovala mnoho úspěšných písní jako např. One Night In Bangkok nebo I Know Him So Well a hrála se téměř tři roky. Pak ji autoři přepracovali pro Broadway, ale tato verze byla špatně pochopena a na Broadwayi skončila po pouhých osmi týdnech.
 
Po celém světě bylo od té doby uvedeno nespočet verzí, které za základ měly všechny hity, ale sir Tim Rice, který společně s Bennym Anderssonem a Björnem Ulvaeusem napsal původní muzikál, vyjádřil odhodlání vytvořit oficiálně schválenou anglickou verzi.
 
„To, že svět znal Björnovu a Bennyho úžasnou hudbu teprve deset let, když jsme se pustili do muzikálu Chess, je naprosto neobvyklé. Teď už všichni vědí, že jejich hudba je nadčasová a věčná,“ řekl.
 
Když byla zrevidovaná podoba muzikálu poprvé uvedena v koncertní podobě v květnu 2008 v londýnské Royal Albert Hall, sir Tim Rice (který za toto výjimečné přispění hudebnímu divadlu obdrží zvláštní cenu na udílení letošních Olivier Awards) ji nazval „konečnou verzí“ příběhu. „Ve své podstatě je Chess takový, jaký byl v roce 1984,“ prohlásil.
 
Sir Time Rice teď dal divadlu Union exkluzivní povolení použít novou adaptaci k uvedení úplné divadelní verze tohoto výpravného muzikálu.
 
Příběh se točí kolem milostného trojúhelníku mezi dvěma šachisty na Šachovém mistrovství světa a ženou, která je manažerkou jednoho z nich, ale zamiluje se do druhého. Přestože protagonisté neměli představovat nějaké konkrétní osoby, charaktery představitelů hlavních rolí se volně inspirují Victorem Korchnojem a Bobbym Fisherem.
 
Nová divadelní verze, která se bude hrát od 13. února (pokud počítáme i dvě předpremiéry před vlastní premiérou, která připadá na 15. února) do 16. března 2013.
 
V muzikálu bude hrát šestnáct zpěváků z West Endu a Broadwaye. V hlavních rolích vystoupí Sarah Galbraith z Fantoma Opery jako Florence, Nadim Naaman jako Anatoly, Tim Oxbrow z Jesus Christ Superstar jako Freddie a Natasha Barnes jako Svetlana.
 
Union Theatre je malé divadlo s pouhými padesáti místy, takže pokud chcete vidět tuto novou adaptaci, musíte se rozhodnout rychle, protože jednotlivá představení jsou už téměř vyprodaná.


[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

| Autor: Michal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.icethesite.com
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.