The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

. - 12
.
zobrazení: 3358
známka: 3.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

ABBA vstoupila do švédské Hudební síně slávy

Vydáno dne 09. 02. 2014 (2216 přečtení)
Navzdory aktivnímu odporu k jejich hudbě v 70. letech přijalo Švédsko skupinu ABBA do své Hudební síně slávy.

Švédská Hudební síň slávy se bude otevírat 20. března 2014 na ostrově Djurgården hned vedle nedávno otevřeného muzea skupiny ABBA. Aby mohl být umělec zvolen do Síně slávy, muselo uplynout minimálně dvacet let od vydání jeho debutového alba, aby byla „zaručena trvalá historická hodnota“.

Benny Andersson se ke zvolení skupiny vyjádřil v tom smyslu, že je to „opravdu zábavné“, ale že bylo „pravděpodobně nemožné Abbu přehlédnout“, když vybírali vhodné kandidáty.

Celkem do Síně slávy vstoupilo dvanáct umělců, vedle skupiny ABBA mimo jiné Roxette, Eva Dahlgren nebo Monica Zetterlund.

V rozhovoru pro Svenska Dagbladet po uvedení Abby do síně slávy opět padla otázka o neustálých zvěstech o návratu skupiny. Benny k tomu řekl: „Vypadá to, že po tom lidé touží. Každý se nás na to ptá a tak se stane, že Agnetha Fältskog nebo já občas odpovíme frází 'člověk nikdy neví'. Ale žádný návrat se nekoná. Alespoň co já vím.“

Redaktor SvD se Bennyho také ptal, jestli se podle jeho názoru dá vybrat jedna píseň, která dokonale vystihuje podstatu skupiny ABBA: „Ne, našli byste ji asi v patnácti z nich, kdybyste je dali dohromady, protože jsou všechny tak odlišné,“ odpověděl Benny. „Je to i odkazem Lennona a McCartneyho, protože oni nikdy nezněli stejně. Například Penny Lane, Day Tripper nebo Yesterday... to je tak široký výběr stylů,“ vysvětlil.

Pomyslel jste si někdy, 'Páni, já jsem Benny z Abby'?“

Ne, nikdy. Když jsme v roce 1982 skončili, pracoval jsem tvrdě na tom, abych nebyl jen ten 'jeden z Abby'. Jsem otrávený, když o mě někdo mluví jako o 'ABBA-Bennym'. Šlo to dobře, když jsme pracovali na muzikálech Chess a Kristina Från Duvemåla, ale když přišel muzikál Mamma Mia!, začalo se všechno zase tak točit kolem Abby, že jsem to musel vzdát,“ zasmál se.

[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5

| Autor: Michal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.icethesite.com
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.