The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

... - 11
...
zobrazení: 3819
známka: 5.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

Novinky

Na valném shromáždění OSN zazněla Chiquitita

Vydáno dne 30. 11. 2014 (3146 přečtení)
Na letošním valném shromáždění OSN Björn potvrdil dlouhodobou podporu UNICEF ze strany skupiny ABBA a zpěvačka Laleh vystoupila se svou verzí jejich písně Chiquitita.

Na letošním valném shromáždění OSN Björn potvrdil dlouhodobou podporu UNICEF ze strany skupiny ABBA a zpěvačka Laleh vystoupila se svou verzí jejich písně Chiquitita. Ve čtvrtek 20. listopadu se Björn Ulvaeus zúčastnil živého koncertu, který se konal na valném shromáždění OSN v New Yorku při příležitosti 25. výročí Úmluvy o právech dítěte. Ve svém projevu vysvětlil, že spolupráce skupiny ABBA s organizací UNICEF začala před 35 lety, když ABBA vystoupila v lednu 1979 s písní Chiquitita na koncertě Music for UNICEF a věnovala autorské honoráře UNICEF. Řekl, že Chiquitita do dnešního dne vydělala na vzdělávací a očkovací projekty pro děti téměř čtyři miliony dolarů.

Během koncertu vystoupila se svou verzí písně Chiquitita i švédská zpěvačka íránského původu Laleh. Je první známou umělkyní, která se podílí na projektu iniciovaném představiteli ABBA The Museum společně s UNICEF Sweden. V rámci tohoto projektu každý rok až do roku 2019, kdy Chiquitita oslaví 40. narozeniny, nahraje jeden známý zpěvák svou verzi písně ve studiu Polar, jehož obnovená podoba je jednou z expozic v muzeu. Veškeré výtěžky z těchto verzí rovněž půjdou na podporu UNICEF.

Agnetha Fältskog řekla, že se jí píseň v podání Laleh líbila: "Svým vlastním osobitým způsobem nám velice talentovaná Laleh dala úplně novou Chiquititu. Její hlas vyjadřuje tolik nuancí - štěstí, smutek a všechno, co leží mezi nimi. Je to úžasně nápadité aranžmá, které vás prostě pohltí."

Záznam celého koncertu můžete shlédnout na níže uvedené adrese, Björnův projev a vystoupení Laleh najdete asi kolem 11. minuty.

https://www.youtube.com/watch?v=e4FepU0K66A&feature=youtu.be

[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

| Autor: Michal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.icethesite.com
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.