Stellan Skarsgård průvodcem v ABBAWORLDu

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.abbaworld.com, Vydáno dne: 26. 12. 2009

Slavný švédský herec namluví audio průvodce pro putovní multimediální výstavu ABBAWORLD, která bude mít premiéru už 27. ledna 2010 v Londýně.

Stellan Skarsgård je fanouškům skupiny ABBA známý mimo jiné rolí Billa Andersona ve filmové verzi muzikálu Mamma Mia! a společně s Timem Ricem a DJem Chrisem Evansem uváděl koncert Thank You For The Music na počest skupiny ABBA, který se konal na podzim v londýnském Hyde Parku. "Lidé si možná myslí, že jsem ABBA groupie, ale ve skutečnosti usiluji o to stát se pátým členem skupiny a změnit jejich jméno na ABBAS," vtipkuje Skarsgård. "Opravdu se na to těším."

Magnus Danielsson, ředitel společnosti Touring Exhibitions, která stojí za projektem ABBAWORLD, je nadšený, že audio průvodci propůjčí svůj hlas právě Stellan Skarsgård. "Stellan dodá průvodci charakter a nekonvenční humor a jeho hlas je po celém světě dobře známý," říká Danielsson. "Jsme opravdu šťastní, že se podílí na ABBAWORLDu."

Scénář pro audio průvodce napsal expert na skupinu ABBA a autor úspěšné biografie ABBA - The Story, Carl Magnus Palm. Průvodce vezme návštěvníky výstavy na vzrušujicí cestu fantastickou kariérou skupiny ABBA. Podle Matse Daleskoga, produkčního ředitele ABBAWORLDu, je audio průvodce silně začleněným, velmi důležitým prvkem výstavy. "Mnohem víc, než u mnoha jiných výstav," říká. "Nejen že dává návštěvníkům informace o předmětech a místech výstavy, ale chceme, aby audio průvodce byl zážitkem sám o sobě a jak hlas, tak scénář jsou pro jeho vliv zásadní."

ABBAWORLD otevře své brány poprvé v srdci Londýna na omezenou dobu v Muzejním Sále Earls Court 27. ledna 2010. Vstupenky lze zakoupit přes portál www.livenation.co.uk za 22Ł.