ABBA The Museum ve Stockholmu

Autor: Michal <(at)>, Téma: Novinky, Zdroj: www.abbafanclub.nl, Vydáno dne: 04. 10. 2012

Příští rok se na stockholmském ostrově Djurgården otevře dlouho připravované muzeum skupiny ABBA.

Muzeum bude součástí nové švédské Hudební síně slávy. Přesné datum otevření bude teprve oznámeno, vstupenky by se měly začít prodávat později letos na podzim. Na stránkách SVT je k vidění video a na stránkách švédského rozhlasu si můžete poslechnout rozhovor s Björnem v angličtině.

Na tiskové konferenci Ingmarie Halling, bývala maskérka a kadeřnice skupiny ABBA, která se na přípravě muzea podílela od počátku, prozradila, že výstava bude o něco menší, než londýnský ABBAWORLD. Velikostí bude podobná spíše pražskému ABBAWORLDu. Polovina vystavovaných předmětů bude stejná jako v Londýně, všechno ostatní bude úplně nové. Také se pozastavila nad tím, že návštěvníci výstavy možná nebyli tolik nadšení z interaktivních atrakcí, ale spíše se zajímali o kostýmy a upomínkové předměty, k čemuž se bude přihlížet, takže nás čekají jisté změny. Ingmarie rovněž řekla, že doufá, že souběžně bude aktivní i nějaká menší putovní výstava, aby nalákala lidi do Stockholmu.

Björn celý projekt okomentoval takto: "Byl jsem na pochybách, jestli se mám stát objektem pro muzeum dokud jsem naživu... ale už uběhla dost dlouhá doba, abych si uvědomil, že to, co jsme dokázali a čím jsme prošli, je docela pozoruhodné. Je to jako příběh o Popelce a stojí za to ho vyprávět. Ale Benny i já jsme cítili, že chceme být součástí něčeho většího, proto bude toto muzeum jednou částí švédské Hudební síně slávy, která zachytí švédskou popovou kulturu od 20. let do dneška.." Björn nechtěl, aby se jeho jistá fotografie stala součástí výstavy. Svěřil se: "Ano, je tam jedna taková věc, která vypadala jako kostým pro superhrdinu, s pláštěnkou a vůbec. Pokaždé, když ho vidím, opravdu se mi chce zvracet."