The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

. - 6
.
zobrazení: 3123
známka: 3.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

Novinky

ABBAWORLD v Sydney

Vydáno dne 25. 11. 2010 (4818 přečtení)
Další zastávkou multimediální výstavy je australské Sydney.

 
Po více než třiceti letech od prvního živého koncertu skupiny ABBA v Sydney toho deštivého večera 3. března 1977 se ABBA vrátí do Sydney v první oficiální výstavě věnované největší světové popové senzaci 70. let. Výstava ABBAWORLD bude exkluzivně hostovat v Sydney, v prostorách Powerhouse Museum od 17. prosince 2010.
 
Tato výstava zachycuje hudbu, vzpomínky a kouzlo, které učinily ze švédské skupiny celosvětový fenomén. Její hudba ještě po téměř čtyřiceti letech stále oslovuje nové generace fanoušků.
 
Člen skupiny, Björn Ulvaeus řekl: „Vždycky mi připadalo, že lidé z hudebního tisku i hudebního průmyslu jaksi pokládali za samozřejmé, že ABBA bude skupinou jednoho hitu. Proč bychom měli být jiní, než ostatní vítězové Eurovize? Po úspěchu s Waterloo jsme zažívali opravdu těžké chvíle a naše další singly si nevedly příliš dobře. Potom nám Australané přišli na pomoc. Vydali SOS a Mamma Mia a obě písně tam dobyly hitparády. V té chvíli si najednou všichni po celém světě uvědomili, že skupina pokládaná za mrtvou stále žije. Za to jsem Australanům nadosmrti vděčný!“
 
ABBAWORLD se zaměří na původ skupiny, její založení a úspěch, jakož i na léta následující po jejím rozchodu. Ukáže nám první velké mezinárodní živé vystoupení Abby a první švédské vítězství v Eurovizi 1974, jejich vysoce ceněná koncertní turné, včetně toho australského z roku 1977, a zdůrazní vliv jejich hudby, která byla inspirací pro několik úspěšných filmů a divadelních představení – Muriel se vdává; Priscilla, královna pouště a Mamma Mia!
 
Na výstavě bude k vidění více než dvacet původních kostýmů, typických představitelů glamrockové éry 70. let, záběry z živých koncertů, propagační fotografie i snímky ze zákulisí, výtvarné ztvárnění jednotlivých alb a další upomínkové předměty spojené s Abbou, stejně jako exkluzivní rozhovory se členy skupiny – Björnem Ulvaeusem, Bennym Anderssonem, Anni-Frid Lyngstad a Agnethou Fältskog.
 
Uvidíte i repliku šatny, v níž se ABBA převlékala před koncerty a kde pracoval tým kostymérů a maskérů, chatku na ostrově Viggsö, kde vznikla většina písní skupiny nebo nahrávací studio Polar, kde ABBA nahrála svá poslední dvě alba.
 
Návštěvníci budou moci znovu prožít hudbu skupiny ABBA a zazpívat a zatančit si na cestě výstavou s využitím řady interaktivních atrakcí. Mezi ně patří například vystoupení se skupinou, tanec v jejich videoklipu, nahrávání vlastního zpěvu do jejich nahrávky a fotografování se na obal desky.
 
Podle Magnuse Danielssona, ředitele společnosti Touring Exhibitions, která ABBAWORLD produkuje, „žádná skupina nikdy neměla takový mezigenerační úspěch, nesvedla dohromady fanoušky všech věkových kategorií, nepřemostila mezigenerační odlišnosti a kulturní rozdíly. Toto je pro obyvatele Sydney jedinečná příležitost vidět původní materiály spojené s Abbou.“ Danielsson pokračuje: „Výstava v Sydney poběží současně se stejnou výstavou v maďarském Györu. ABBAWORLD láká lidi po celém světě a my děláme všechno pro to, abychom ho zpřístupnili všem fanouškům na planetě.“
 
Po více než 35 let si ABBA udržela mezinárodní úspěch svými písněmi, které se i dnes stabilně hrají v rádiích. ABBA patří mezi tři celosvětově nejprodávanější umělce a dosud prodala 375 miliónů desek. Stále prodávají přes 3 milióny alb ročně.
 
Fakta:
 
Výstava: ABBAWORLD
Datum: 17. 12 2010 – 6. 3. 2011
Místo: Powerhouse Museum, 500 Harris Street, Ultimo, Sydney
Telefon: (02) 9217 0111 nebo infolinka (02) 9217 0444
Otevírací doba: 10:00 – 17:00 (na Štědrý den zavřeno)
Vstupné: dospělí $22 (člen $12), dítě $12 (člen $6), rodina $50 (člen $25), sleva / senioři $16


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Michal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.abbaworld.com
Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.